REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Z iClouda wyciekły nagie zdjęcia Jennifer Lawrence, Kate Upton i wielu innych gwiazd

Niedzielnym wieczorem doszło do ogromnego wycieku danych z chmury iCloud. Ofiarami były gwiazdy telewizji, kina i czasopism. W serwisie 4chan pojawiły się nagie zdjęcia wielu celebrytów, w tym zdobywczyni Oscara – Jennifer Lawrence, czy też znanej modelki – Kate Upton.

01.09.2014
7:33
Z iClouda wyciekły nagie zdjęcia Jennifer Lawrence, Kate Upton i wielu innych gwiazd
REKLAMA
514 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Pewien użytkownik 4chana umieścił na stronie kilka zdjęć między innymi Lawrence, wraz z listą innych gwiazd, do których fotografii dotarł. Oczywiście nie zamierzał oddawać ich całkowicie za darmo. Zaoferował, że udostępni bardziej „gorące” materiały, w tym nieprzyzwoity film z aktorką, która wcieliła się w rolę Katniss Everdeen z trylogii Igrzysk Śmierci oraz około 60 selfies, wśród których nie wszystkie były nagie, za odpowiednią opłatą w Bitcoinach.

Część gwiazd postanowiła odpowiedzieć na wyciek danych, jednocześnie potwierdzając lub zaprzeczając, że zdjęcia się prawdziwe. Wypowiedział się między innymi rzecznik prasowy Jennifer Lawrence:

- To jest rażące naruszenie prywatności. Skontaktowaliśmy się z władzami i będziemy ścigali każdego, kto opublikuje skradzione zdjęcia Jennifer Lawrence – napisał w oświadczeniu dla BuzzFeed.

Swoje zdanie wyraziła także Mary E. Winstead, znana między innymi z roli Ramony Flowers w filmie Scott Pilgrim kontra świat.

Ważne w całej historii jest to, że 4chan dość szybko usunął wątek, w którym pojawiły się nagie zdjęcia gwiazd, a nawet gdyby wciąż były dostępne, to i tak nie podalibyśmy do niego linku, z szacunku do tych osób.

Wszystkie fotografie mają pochodzić z chmury Apple, czyli iCloud. Serwis BuzzFeed już poprosił rzecznika Apple o komentarz w tej sprawie, ale jeszcze nie otrzymał odpowiedzi. To na pewno spory problem dla firmy z Cupertino, ponieważ wyciek jasno pokazuje, że trzymanie swoich danych w iCloud nie jest bezpiecznie i przy odrobinie wysiłku łatwo można się do nich dobrać. Pomijam już fakt tego, że ktoś trzymał swoje nagie zdjęcia w chmurze, bo moim zdaniem to po prostu… głupie.

REKLAMA

---

Zdjęcie główne: Featureflash / Shutterstock.com

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA