REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Kinomaniak zniknął, ale to jeszcze nie koniec świata. Sprawdzamy gdzie najlepiej oglądać filmy i seriale online

Po zniknięciu serwisu Kinomaniak TV internauci zaczęli nerwowo szukać alternatywnych rozwiązań. Przychodzę z odsieczą i pokazuję, gdzie warto oglądać filmy i seriale w Sieci.

14.01.2014
9:50
Kinomaniak zniknął, ale to jeszcze nie koniec świata. Sprawdzamy gdzie najlepiej oglądać filmy i seriale online
REKLAMA
REKLAMA

Gdy sprawdziłem w Trendach Google zainteresowanie frazami “kinomaniak tv” i “kinomaniak the end” wiedziałem już, że mamy do czynienia z bardzo popularnym hasłem, które zdominowało wszystkie inne wydarzenia technologiczne i internetowe 2014 roku z targami CES na czele.

Kinomaniak TV kontra Kinomaniak THE END


Jednak dopiero, gdy dodałem do tych wyników frazę “kinomaniak”, przekonałem się jak temat ten ostro grzeje w polskim Internecie.

Kinomaniak w Trendach Google


Jak widać wiele osób szuka informacji o Kinomaniaku i alternatywnych źródłach dostępu do filmów i seriali online. Czytając komentarze pod wpisami na blogach, forach i portalach internetowych znajdziemy masę spamu. Właściciele niewielkich serwisów z filmami i serialami online zaśmiecają dyskusje, piszą pod różnymi nickami (zdradza ich IP) i namawiają odwiedzających do skorzystania z ich bazy materiałów wideo. Jednak nie każdemu z nich warto zaufać, a tym bardziej przekazać pieniądze w zamian za konto premium.

Gdzie oglądać filmy i seriale online?

VOD.pl

vod filmy i seriale online

Jest to serwis VOD należący do grupy Onet. Znajdziemy tam sporo filmów, seriali, dokumentów, programów telewizyjnych. Dla najmłodszych widzów czeka spory katalog bajek.

Wbrew pozorom sporo treści udostępnionych na VOD.pl jest dostępnych za darmo. Przy innych znajduje się cena za uzyskanie dostępu do konkretnego tytułu.

Co ważne treści są starannie skatalogowane i oznaczone według zaleceń wiekowych. Materiały dla osób pełnoletnich symbolizuje kluczyk na czerwonym tle, inne oznaczenia wskazują na minimalny wiek widza, jakiemu dedykowany jest konkretny materiał wideo.

Filmy i seriale możemy oglądać online na stronie internetowej lub za pomocą aplikacji mobilnej.

tvn player

tvn player filmy i seriale online

Telewizja TVN również ma swoją usługę VOD. Odtwarzacz tvn player jest dostępny online oraz na platformach mobilnych jak i Smart TV.

W portfolio tvn playera znajdują się seriale znane z TVN-u. Dodatkowo kolekcję uzupełniają filmy, dokumenty oraz bajki dla najmłodszych. Odtwarzacz tvn player dostępny online to doskonały sposób na nadrobienie serialowych zaległości lub oglądanie programów, które przegapiliśmy w telewizji.

Wszystkie zasoby tvn playera dostępne są za darmo. Przed materiałami wideo wyświetlane są reklamy.

ipla

ipla filmy i seriale online

Polsat jako pierwszy uruchomił dużą multiplatformową usługę oferującą dostęp do wideo na życzenie. ipla ma bogatą bazę programów, seriali oraz filmów. Wszystkie materiały możemy oglądać online na stronie internetowej lub na dedykowanych aplikacjach.

iplę z łatwością zainstalujemy na komputerze, smartfonie lub tablecie. Programy na urządzenia mobilne pozwalają na zapisanie materiałów wideo w pamięci urządzenia, co umożliwi nam oglądanie ich bez połączenia z Siecią.

Aby wyłączyć reklamy i zwiększyć ilość zapisywanych w pamięci urządzenia filmów offline należy opłacić abonament.

VOD.TVP.pl

vod tvp filmy i seriale online

Osobiście nie przepadam za produkcjami ze stajni TVP. Patrząc jednak obiektywnie trzeba zwrócić uwagę, że usługa ta poza Klanem oferuje nam dostęp do kilku ciekawych programów naukowych i edukacyjnych.

Serwis wideo na życzenie pod szyldem TVP dostępny jest za pośrednictwem strony internetowej oraz aplikacji mobilnych.

Kinoplex

kinoplex filmy i seriale online

Ostatnim dużym serwisem godnym polecenia jest Kinoplex. Choć usługa ta nie rozwija się zbyt dynamicznie to oferuje całkiem przyzwoity katalog filmów. Nie ma tam z byt wielu gorących nowości, ale mimo wszystko warto śledzić to co oferuje Kinoplex.

Tym bardziej, że są tam materiały darmowe oraz płatne, które uruchomimy w przeglądarce internetowej lub na specjalnej aplikacji mobilnej.

eKino.TV

ekino tv filmy i seriale online

Serwis eKino.TV jest bardzo podobnym tworem do Kinomaniaka, który niedawno zniknął z Sieci. Znajduje się tam olbrzymi katalog filmów oraz seriali online. Oczywiście w tym wypadku mamy do czynienia z pirackim serwisem VOD. Materiały, które udostępnia eKino.TV znalazły się tam bez zgody właścicieli praw autorskich.

Oglądając te filmy nie łamiemy prawa, ale możemy mieć delikatnego “kaca moralnego”. Również opłacanie abonamentu premium nie ma nic wspólnego z legalnym nabyciem tych materiałów.

Jeżeli oglądaliście filmy na Kinomaniaku sprawdźcie koniecznie eKino.TV. To jeden z lepszych serwisów tego typu.

Noobroom

noobroom filmy i seriale online

To drugi po eKinie piracki serwis, który może zastąpić Kinomaniaka. Noobroom pozwala na oglądanie filmów i seriali online. Materiały wideo są w bardzo wysokiej jakości - jak na streaming.

Problemem może bardzo mała liczba filmów z polskimi napisami. Przeważnie, aby obejrzeć taki film musimy samodzielnie dodać napisy. Pobieramy je uprzednio z dowolnego serwisu z napisami. Warto zwrócić uwagę na długość filmu, aby dobrać najlepiej dopasowane napisy. Następnie korzystamy z opcji “Upload .srt Subtitle”.

Noobroom oferuje zdecydowanie najlepszą jakość materiałów wideo z wszystkich serwisów tego typu. Może nie grzeszy przyjemnym dla oka interfejsem i wyświetla sporo reklam, które udają funkcje serwisu, ale wygrywa jeżeli chodzi o jakość i realne możliwości.

Po wejściu na stronę Noobroom znajdziesz aktualne adresy, pod którymi znajduje się serwis.

Inne

Gdy przygotowywałem się do napisania tego wpisu naturalnym ruchem była szybka konsultacja z Pawłem Okopieniem. Poza zaproponowanymi przeze mnie usługami, Paweł przypomniał o istnieniu serwisów takich jak: iplex, vodeon, Strefa VOD oraz Cineman.

REKLAMA

Zatem jeżeli jeszcze nie znaleźliście ulubionego serwisu VOD, a wyżej wymienione przeze mnie witryny Wam nie odpowiadają to sprawdźcie legalne alternatywy, które podał Paweł.

Zdjęcie technology, internet, tv and news concept pochodzi zserwisu Shutterstock.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA