1. Spider's Web
  2. Technologie

Niezbędnik dla Windows Phone: Kinoplex to kolejna aplikacja filmowa, którą musisz mieć w swoim smartfonie

Lokowanie produktu

W Sklepie Windows Phone pojawił się kolejny program, który docenią miłośnicy filmów i VOD. Po tvn playerze oraz aplikacji ipla pojawił się również Kinoplex, o którym jest ostatnio głośno.

17.10.2013
21:09
Niezbędnik dla Windows Phone: Kinoplex to kolejna aplikacja filmowa, którą musisz mieć w swoim smartfonie

O serwisie Kinoplex pisaliśmy kilka dni temu w kontekście współpracy tego dostawcy treści VOD z największym polskim serwisem społecznościowym, czyli NK.pl. Dawna Nasza Klasa połączyła siły z Kinopleksem i wspólnie oferują swoje usługi internautom i pozwalają na rozliczanie opłat w oparciu o wirtualną walutę, jaką są Eurogąbki.

Kinoplex daje nam dostęp do bogatego katalogu filmów VOD. Co ważne interfejs programu mobilnego został rozwiązany tak, abyśmy nie musieli długo błądzić i szukać materiałów wartych uwagi.

kiniplex 1

Po włączeniu programu ujrzymy propozycję z katalogu premier. Są to tytuły, które niedawno trafiły do portfolio i według twórców serwisu powinniśmy je obejrzeć. Na kolejnych ekranach znajdują się następne kategorie. Pierwsze są polecane tytuły. Znajdziemy tutaj głośne i intensywnie reklamowane produkcje takie jak: „Vicky Cristina Barcelona”, „Bejbi blues” czy „Popatrz na mnie”. To oczywiście drobny wycinek z całej oferty Kinopleksu.

To co zasługuje na uwagę to fakt, że sporo filmów jest dostępnych całkowicie za darmo. Co ważne nie wymagają one nawet rejestracji i logowania w aplikacji. Wystarczy kliknąć na wybrany tytuł, obejrzeć reklamę, zasiąść wygodnie z telefonem w dłoni i oglądać.

kiniplex 2

Poza premierami i polecanymi, aplikacja podpowiada nam również megahity i filmy +18 - w kategorii tej znajdują się wszystkie filmy niewskazane dla młodego widza, czyli produkcje pełne grozy, brutalnych, ale też w inny sposób odważnych scen.

Z aplikacji Kinoplex korzysta się bardzo przyjemnie. Reklamy przed filmami nie są długie. Materiały wideo są przygotowane do urządzeń mobilnych, dzięki czemu sprawnie buforują się nawet na obleganych przez użytkowników otwartych sieciach WiFi np. w centrach handlowych.

kiniplex 3

Wspominałem, że rejestracja w programie nie jest wymagana. To fakt, ale tylko w przypadku darmowych materiałów. Filmy, przy których widnieje cena wymagają rejestracji, zalogowania i zasilenia konta pieniędzmi. Niestety rejestracja z poziomu aplikacji nie jest przyjemna, gdyż program po prostu przekierowuje nas na stronę internetową. Jednak z samym logowaniem i resztą formalności nie ma już problemów.

Kinoplex to niezbędna aplikacja dla każdego kinomaniaka. W połączeniu z takimi programami jak tvn player i polsatowska ipla zamieni on Waszego smartfona w multimedialne centrum rozrywki.

Wpis powstał we współpracy z firmą Nokia partnerem Spider's Web.

Zdjęcie Dark movie theatre interior. screen, chairs pochodzi z serwisu Shutterstock. 

Lokowanie produktu
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu