REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Największy konkurent Lightrooma całkowicie za darmo dla wszystkich!

Jeżeli szukasz profesjonalnego programu do obróbki zdjęć, który dodatkowo będzie darmowy – naprawdę trudno o lepszą promocję. Firma odpowiedzialna za największego konkurenta programu Adobe Lightroom poszła na całość i udostępniła pełną wersję DxO Optics Pro 8 całkowicie za darmo. Aby uzyskać darmową licencję, trzeba się pospieszyć.

27.10.2014
18:18
Największy konkurent Lightrooma całkowicie za darmo dla wszystkich!
REKLAMA
REKLAMA

Dxo Optics Pro to obok programu Adobe Lightroom jeden z najlepszych programów do edycji zdjęć. Oba programy pozwalają na pracę nad pojedynczym zdjęciem, ale cały swój potencjał odkrywają w momencie, gdy chcemy szybko obrobić całą dużą sesję zdjęciową. Szybkie kopiowanie całej edycji między zdjęciami jest najważniejszą cechą obu tych programów i sprowadza się do 2-3 kliknięć.

DxO_Optics_Pro_8_Standard_3D

Filozofia programów polega na tym, że pracujemy w nich na całych folderach zdjęć. Po wykonanej obróbce wszystkie zdjęcia eksportujemy (zapisujemy) jednocześnie, jednym kliknięciem. To zupełnie inaczej niż w przypadku np. Photoshopa, gdzie właściwie każde zdjęcie trzeba otwierać, obrabiać, a później zapisywać pojedynczo. W przypadku Photoshopa są akcje, które automatyzują ten proces, ale problem powraca, gdy w którymś ze zdjęć trzeba wprowadzić minimalne zmiany. W takiej sytuacji praca w Lightroomie i w DxO Optics Pro jest po prostu bardziej efektywna.

DxO_Optics_Pro_8_01

Inaczej niż w przypadku ostatniej promocji na Capture One, DxO Optics Pro 8 jest dostępny za darmo dla posiadaczy aparatów wszystkich firm. Program wspiera lustrzanki, bezlusterkowce i kompakty takich firm jak Canon, Nikon, Sony, Pentax, Panasonic, Olympus, Samsung, Leica, Konica-Minolta, Kodak i Fuji. Obsługiwane są nawet smartfony iPhone. Pełna lista wspieranych aparatów znajduje się pod tym linkiem.

Warto zaznaczyć, że oferowany za darmo program DxO Optics Pro 8 nie jest najnowszą odsłoną tego narzędzia. Obecnie jest już dostępna wersja 9 tego pakietu, w której znajdziemy m.in. narzędzie PRIME Noise Reduction, które ponoć daje nieprawdopodobne efekty przy usuwaniu szumu ze zdjęć. Osobiście nie miałem jeszcze okazji używać tego narzędzia, ale wiele osób twierdzi, że działa to zdecydowanie lepiej, niż w konkurencyjnym Lightroomie. Niestety tego narzędzie nie znajdziemy w darmowej wersji ósmej programu, ale jak mówi przysłowie: darowanemu koniowi... no właśnie.

dxo optics pro 9
REKLAMA

Promocyjna oferta na darmową wersję programu Dxo Optics Pro 8 ważna jest od teraz do 31 stycznia 2015 roku. Wystarczy w tym czasie odwiedzić specjalną stronę przygotowaną we współpracy z magazynem Digital Photographer i wpisać na niej swój adres e-mail. Po przepisaniu kodu weryfikującego otrzymasz swój klucz licencyjny aktywujący pełną, nieograniczoną czasowo wersję programu. Tuż pod kluczem znajdziesz linki do pobrania programu na komputery Mac lub na PC z Windowsem.

I to tyle. Żadnych umów, żadnych ukrytych kosztów, żadnych reklam. Jeżeli nie jesteś zainteresowany mailami z ofertami promocyjnymi ze strony DxO, masz możliwość odznaczenia stosownej opcji. Firma zastrzega jednak, że darmowa wersja programu nie ma możliwości aktualizacji do wyższej wersji. Przy zakupie standardowej licencji, po pojawieniu się nowszej wersji programu użytkownik ma możliwość jej zakupu po znacznie niższej cenie. W przypadku promocyjnej wersji programu nie będzie to możliwe. To jednak niewielki mankament, bo już wersja 8 jest zaawansowanym i w pełni profesjonalnym narzędziem.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA