REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Wyjątkowa promocja – Capture One za darmo dla wszystkich posiadaczy aparatów Sony!

Jeżeli masz aparat Sony, czeka na Ciebie miła niespodzianka w postaci darmowej kopii programu do edycji zdjęć Capture One Express. Jest to największy konkurent Lightrooma, a zdaniem wielu, najlepszy program do obróbki jaki kiedykolwiek istniał.

17.09.2014
15:01
Wyjątkowa promocja – Capture One za darmo dla wszystkich posiadaczy aparatów Sony!
REKLAMA
371 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Firma Phase One przygotowała bardzo miłą niespodziankę dla posiadaczy aparatów Sony. Każdy z nich może pobrać darmową, pełną wersję programu Capture One Express (for Sony). Jest to standardowa wersja „wywoływarki RAW-ów” Capture One Express, z tą różnicą, że działa ona tylko na plikach RAW produkowanych przez aparaty Sony. Próba wczytania zdjęcia wykonanego aparatem innej firmy po prostu się nie uda.

Capture One to znany i bardzo ceniony program do obróbki zdjęć. Przy okazji jest to największy konkurent programu Adobe Lightroom. Bardzo wielu fotografów twierdzi, że z Capture One można wycisnąć znacznie lepsze kolory – zwłaszcza tonacje skóry. C1 znany jest także z algorytmów odszumiania oraz zaawansowanych korekcji perspektywy zdjęć.

capture one

Osobiście od lat korzystam z Lightrooma, ale zawsze chciałem spróbować rozwiązań konkurencji. Teraz nadarza się ku temu świetna okazja. W najbliższym czasie mam zamiar przerzucić się na Capture One i sprawdzić , czy faktycznie program jest tak dobry, jak o nim mówią.

Kto może skorzystać z promocji?

Wszyscy posiadacze aparatów Sony. Co więcej, oferta dotyczy także właścicieli starszych urządzeń. Program Capture One Express (for Sony) obsłuży większość lustrzanek, bezlusterkowców, a nawet kompaktów Sony. Warunkiem jest oczywiście możliwość wykonania aparatem plików RAW, jako że Capture One jest „wywoływarką” RAW-ów.

Poniżej znajduje się pełna lista wspieranych aparatów Sony:

  • Lustrzanki: A99, A77 II, A77, A65, A58, A57, A55, A37, A33, A900, A850, A700, A560, A550, A390, A380, A350, A330, A300, A290, A230, A200, A100,
  • Bezlusterkowce: A7, A7R, A7S, A6000, A5000, A5100, A3000, NEX-7, NEX-6, NEX-5T, NEX-5R, NEX-5N, NEX-5, NEX-F3, NEX-3N, NEX-C3, NEX-3, NEX-VG20, NEX-VG30, NEX-VG900,
  • Kompakty: RX1, RX1R, RX10, RX100, RX100 II, RX100 III, R1, QX-1.

Co konkretnie dostaję?

Po wejściu na specjalnie przygotowaną stronę możesz pobrać pełną wersję programu, która nie jest obarczona żadnym limitem czasowym. Mowa o programie Capture One Express (for Sony), który ma pełną funkcjonalność standardowego programu C1 Express, ale działa tylko na plikach RAW z aparatów Sony. Program można pobrać na komputery z Windowsem i z OS X.

capture one 1

Capture One Express jest nieco uboższą wersją programu Capture One Pro, ale również ma niesamowite możliwości obróbki zdjęć. Główne różnice na niekorzyść wersji Express to brak korekt lokalnych, mniej zaawansowana obsługa folderów i niepełne wsparcie dla pluginów. Mimo wszystko możliwości programu są potężne.

To nie koniec niespodzianek!

Phase One przygotowało również niesamowitą promocję na uaktualnienie programu do wersji Pro. Każdy posiadacz aparatu Sony może zrobić upgrade już za 23 euro! Najnowszy Capture One Pro 8 za ok. 100 zł to naprawdę fantastyczna oferta, ponieważ standardowa cena programu w tej wersji wynosi ok. 1000 zł!

REKLAMA

Trzeba jednak dodać, że upgrade za 23 euro aktualizuje program do wersji Capture One Pro (for Sony), a zatem jest to pełna wersja programu, która działa tylko na plikach z aparatów Sony. Uaktualnienie do wersji czytającej zdjęcia wszystkich firm kosztuje 206 eur.

Zastanawiam się, czy nie jest to początek dłuższej współpracy firmy Phase One i Sony. W końcu Samsung do swoich najnowszych aparatów dołącza od jakiegoś czasu pełną wersję Lightrooma. Wygląda na to, że akcja Phase One i Sony jest odpowiedzią na te działania. Jak by nie było, promocja C1 jest niesamowitą gratką dla posiadaczy aparatów Sony, natomiast ta wiadomość z pewnością zirytuje posiadaczy aparatów innych firm. ;)

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA