REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

iPhone 6 i 6+ w Polsce? Sprawdź, gdzie kupisz

Premiera iPhone’a 6 nastąpi w Polsce już 24 października. Dowiedzieliśmy się już, w jakich sklepach i u których operatorów będzie można zamówić nowy telefon Apple. Nie mamy jednak dobrych wiadomości dla osób, które czekają na iPhone’a 6 Plus.

16.10.2014
11:12
iPhone 6 i 6+ w Polsce? Sprawdź, gdzie kupisz
REKLAMA
REKLAMA

Nowe telefony Apple zaprezentowane zostały na początku września, a ich sprzedaż na wybranych rynkach rozpoczęła się już 15 września. Razem z Mateuszem i Przemkiem pojechaliśmy niczym iDioci do Drezna, by wyrwać z rąk germańskich sprzedawców oba urządzenia. Dzięki temu na łamach Spider’s Web pojawiły się recenzje mniejszego iPhone’a 6 oraz (za) dużego iPhone’a 6 Plus.

Klienci z Polski będą mogli kupić nowego iPhone’a w ponad miesiąc od światowej premiery.

Informacja o polskiej premierze iPhone’a 6 w Apple Store Online pojawiła się w poniedziałek. Firma z Cupertino zapowiedziała tego dnia, że nowy telefon trafi do sprzedaży 24 października. Można rozsądnie założyć, że zamówienia przedpremierowe zaczną być zbierane na tydzień wcześniej, czyli już jutro, 17 października. Na taką datę szykują się inni sprzedawcy, którzy będą mieli iPhone’a 6 w swojej ofercie. Na Twitterze o wprowadzeniu urządzenia do sprzedaży poinformowały już dwie znane sieci sklepów z produktami Apple: Cortland oraz iSpot. W obu przypadkach data premiery to 24 października, a przedsprzedaż ma rozpocząć się 17 października.

Na premierę iPhone’a szykują się też polscy operatorzy, ale… nie wszyscy.


iPhone 6 będzie bardzo drogim urządzeniem i nie zdziwię się, jeśli wielu użytkowników czeka na ofertę operatorów telefonii komórkowej, żeby koszt telefonu rozłożyć na dwuletnią umowę. Wiemy już, że przynajmniej trzech głównych dostawców usług telefonii komórkowej w naszym kraju będzie oferować iPhone’y w dniu polskiej premiery. Oto informacje, które udało nam się do tej pory uzyskać:

Play: sprzedaż rozpocznie się 24 października, zamówienia preorder będą zbierane od jutra. Na start dostępny będzie wyłącznie iPhone 6, wersja “z plusem” w późniejszym terminie. Cennik ma zostać udostępniony już niebawem.

T-Mobile: w sprzedaży pojawi się 24 października iPhone 6 i iPhone 6 Plus. Przed chwilą dostaliśmy jako pierwsi w Polsce oficjalne potwierdzenie, że przedsprzedaż w magentowej sieci też ruszy jutro, a urządzenia będą dostępne w każdym wariancie kolorystycznym i pojemnościowym.

Orange: iPhone 6 się pojawi 24 października, na potwierdzenie daty rozpoczęcia przedsprzedaży, dostępność poszczególnych wariantów, cennik oraz informacje o wprowadzeniu do oferty iPhone'a 6 Plus jeszcze czekamy. Aktualizacja: Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Orange Polska, w rozmowie ze Spider's Web potwierdził, że sieć planuje wprowadzenie do sprzedaży obu nowych modeli iPhone'a w dniu ich rynkowej premiery.

A co z Plusem?

iphone 6 plus lte

Wracając z Drezna informowaliśmy, że iPhone 6 obsługuje już sieć LTE w sieci Plus. Daje to nadzieję na poprawę relacji Apple z polską siecią, która do tej pory była, delikatnie mówiąc, nie najlepsza... LTE Plusa w iPhone’ach do premiery iOS 8 nie działało, a operator kupował iPhone’y na własną rękę, byle tylko udostępnić je w zaporowych cenach tym najbardziej zdeterminowanym klientom - przy okazji czasem aktywując je, by wgrać swoją tapetę i wrzucając do pudełka nieoryginalną ładowarkę. Ciekawe, czy w tym roku to się zmieni.

Po światowej premierze podczas dopytywania się o LTE uzyskaliśmy informację, że iPhone 6 w Plusie się pojawi. Niestety, gdy próbowaliśmy skontaktować się ponownie z przedstawicielami sieci w celu potwierdzenia tej informacji, nie doczekaliśmy się odpowiedzi. Widząc brak oficjalnego ogłoszenie i jutrzejszy start przedsprzedaży u konkurencji obawiam się, że klienci zielonego operatora mogą się za tydzień nieco rozczarować.

Daty wprowadzenia telefonów na rynek nie są zaskoczeniem.


Nadal jednak nie wiemy najważniejszego: nie znamy cen nowego telefonu Apple. Patrząc jednak na ceny w euro w Niemczech i dotychczasowe cenniki Apple można rozsądnie założyć, że nowy iPhone 6 w podstawowej wersji o 16 GB pojemności będzie kosztował 2949 lub 2999 zł.

REKLAMA

Wszystkie inne warianty tego telefonu najpewniej będą miały cenę z przynajmniej trójką z przodu, a w przypadku iPhone’a 6 Plus o pojemności 128 GB spodziewam się ceny nawet grubo powyżej 4 tys. zł. Ciekawi mnie też, jakie będą różnice w cenach u operatorów względem Apple Store, Cortlandu i iSpota.

Nie mam też złudzeń, że nawet mimo wygórowanych cen urządzenia znajdą wielu nabywców.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA