REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Singapur - oto nowy projekt Spider’s Web!

Singapur to miejsce, gdzie przebiega granica Europy z Azją, gdzie nowoczesne łączy się z antycznym, gdzie widoki zapierają dech w piersiach, a kuchnia szczypie w język. Singapur to także nazwa naszego nowego projektu blogowego. Serdecznie zapraszamy!

01.09.2014
11:15
Singapur – oto nowy projekt Spider’s Web!
REKLAMA
REKLAMA

* foto główne: Cezary Biernat

Skąd Singapur na Spider’s Web?

Bo tam rodzi się jutro! Dosłownie - słońce zaczyna swój bieg po niebie na wschodzie, a niewiele jest interesujących miejsc, które widzą słońce przed Singapurem. Nie ma też chyba bardziej nowoczesnego miejsca na Ziemi. To właśnie w Singapurze testuje się przyszłość.

No dobra, ale jak, kto, gdzie i dlaczego?

Oddaję głos nowemu współpracownikowi Spider’s Web, który na naszych łamach będzie prowadził projekt Singapur:

Jeszcze zimą złożyłem podanie o wyjazd na studia zagraniczne do Singapuru. Dlaczego akurat to miejsce? Bo ze wszystkich umów bilateralnych oferowanych przez SGH, wiąże się najgłębszym oderwaniem od naszego polskiego świata. Pozostając w Europie (Erasmus) czułem, że nadal będę zbyt blisko Polski. Może to coś w rodzaju jaskółczego niepokoju, na który cierpiał Werter…

Chciałem doświadczyć w życiu czegoś niesamowitego. Sinapur zdawał się do tego wprost idealnym miejscem, gdzie zachód łączy się ze wschodem, gdzie Europejczycy mieszają się z Azjatami, w końcu gdzie jest tyle interesujących rzeczy do zobaczenia, że głowa mała! Dodatkowo jest niebywale bezpiecznie, więc nawet taki podróżniczy żółtodziób jak ja nie będzie miał najmniejszych problemów.

Chciałem dzielić się swoimi doświadczeniami z innymi ludźmi. Dlatego też o godzinie 13, czasu singapurskiego, siedząc w uniwersyteckiej bibliotece, piszę ten tekst. Jest on zapowiedzią niezwykle interesującego projektu, który dzięki Przemkowi Pająkowi i we współpracy z nim realizuję.

SpidersWeb_pl___singapur 2

A kto tak pięknie opowiada?

Karol Kopańko!

karol kopańko

Wcześniej przez nieco ponad 1,5 roku należałem do świetnego grona blogerskiego Antyweb. To właśnie tam stawiałem swoje pierwsze kroki i powoli szlifowałem warsztat. Oprócz tego pisałem dla innych mediów – Wprostu, Gościa Niedzielnego, CD-Action, Futu czy Mobilnego Marketingu. Prowadziłem także dział felietonu w gazecie studentów SGH, Maglu. Pod koniec tego roku w księgarniach powinna pojawić się książka mojego współautorstwa - poradnik dla osób zagubionych w zagadkowym świecie Bitcoina. W tzw. międzyczasie znalazłem jeszcze chwilkę na zrobienie dwóch staży – jednego w dziale DPE Microsoftu i drugiego w dziale Invention, Mindshare, który ku mojej radości przerodził się w pełnowymiarowy etat.

Jak będzie to realizowane?

Zapraszamy na singapur.spidersweb.pl - specjalny podserwis Spider’s Web, który będzie grupował teksty i inne materiały związane z Singapurem.

SpidersWeb_pl___singapur

Mamy ambicję stworzenia unikalnego projektu, który łączyć będzie ze sobą wiele form ekspresji, tak ważnych w przypadku nowych mediów. Nie będą to tylko teksty blogowe, lecz także wideo blog, galerie zdjęć oraz przekazy związane z mediami społecznościowymi.

Chcemy wspólnie z Karolem stworzyć piękne kompendium wiedzy o wspaniałym miejscu, gdzie z jednej strony tworzy się przyszłość, z drugiej mieszkają normalni, zwykli ludzie, gdzie tradycja łączy się z ultra-nowoczesnością, gdzie życie toczy się na kilku płaszczyznach i w kilku prędkościach.

Jednego jestem pewien już dziś - nie będzie nudno! Serdecznie zapraszamy!

REKLAMA

Pierwsze materiały już do poczytania/oglądania:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA