REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Wszystko, co powinieneś wiedzieć po dzisiejszym keynote na Google I/O 2013

Google dzisiaj zaskoczyło prezentując mnóstwo nowości. Nietrudno pogubić w tym, co zostało zaprezentowane. Poniżej prezentujemy listę najważniejszych nowości, które zostały pokazane dziś na konferencji, a następnie opisane na blogach Google.

15.05.2013
23:00
Wszystko, co powinieneś wiedzieć po dzisiejszym keynote na Google I/O 2013
REKLAMA

1. Nowości w Google Play.

REKLAMA

Google zapewnia, że bardzo zależy mu na współpracy z deweloperami i chwali się statystykami. Ale dla nas ciekawsze są nowości w postaci muzycznego streamingu Google Play Music All Access, będącego konkurencją dla Spotify i Pandory. Google Play otworzy się także na szkoły i tak jak Chromebooki, urządzenia z Androidem będą mogły być używane w edukacji. Na koniec Google prezentuje nowego Nexusa, którym jest tak naprawdę Galaxy S4 z czystym Androidem. Wszystko to opisane zostało na oficjalnym blogu Androida.

Play Music – Listen Now – Nexus 4

2. Nowe mapy: dla ludzi i dla miejsc

Nowe mapy Google będą dostępne zarówno w przeglądarce jak i na urządzeniam mobilnych z Androidem i iOS. Mają być mocno interaktywne, uczyć się użytkownika i dopasować do kontekstu. Zapisać się do wersji preview można na tej stronie, a więcej informacji znajdziecie na blogu Google Polska.

nowe-mapy-google

3. Wypróbuj nowe Hangouty w poczcie Gmail

Google Hangout ma być nowym, zunifikowanym komunikatorem Google. W założeniu ma on pozwolić na multiplatformowe (web, Android, iOS) rozmowy tekstowe, głosowe i wideo z możliwością przesyłania zdjęć. Najwyższy czas, aby Google pozbyło się bałaganu, który stworzył po stworzeniu Google Plus. Czytaj więcej po polsku i po angielsku.

4. Graf wiedzy, czyli Wielki Brat Patrzy

Kolejnym ułatwieniem korzystania z komputera ma być Graf wiedzy. Zamiast wyszukiwać informacji, możemy pytać swoje urządzenie (komputer, smartfon, tablet) takim językiem, jakim zwrócilibyśmy się do znajomego. Google nie pokaże wyników wyszukiwania, a odpowiedź na pytanie. Ciekawostka: najpierw na prezentacji przedstawiciel Google prezentując Hangouty mówi, że powinniśmy rozmawiać z innymi ludźmi, nie komputerami, by następnie pokazać nam mówiącą wyszukiwarkę. Tak czy inaczej to olbrzymi krok do przodu i lekki prztyczek w nos Facebooka i Apple. I co najlepsze - Graf wiedzy dostępny będzie po Polsku!

REKLAMA

Czytaj też na Spider’s Web:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA