REKLAMA

Knowledge Graph nauczył się polskiego! To odmieni sposób, w jaki zdobywamy informacje

I to jest bomba! Inteligentny Google "nauczył" się polskiego! Dla tych, którzy nie wiedzą, co to Knowledge Graph - to sztuczna inteligencja, która uczy się odpowiedzi i kontekstu, zbiera informacje i przestawia je w przystępny, ludzki sposób.

15.05.2013 18.47
Knowledge Graph nauczył się polskiego! To odmieni sposób, w jaki zdobywamy informacje
REKLAMA

Dzięki Knowledge Graph możliwe jest zadawanie pytań językiem naturalnym i otrzymywanie zwykłych odpowiedzi. To to, co znamy z Google Now - pytam, kto jest wyższy, a Google mi odpowiada, tak jak odpowiedziałby człowiek. Knowledge Graph wie, że Donald Tusk jest premierem Polski, że Hel to półwysep, a mewa to morski ptak.

REKLAMA

To wielka informacja, chociaż z pozoru nieistotna. Knowledge Graph odmienia sposób, w jaki wyszukujemy informacje, w jaki sposób wchodzimy w interakcję z urządzeniami. Google przy okazji zapowiedział, że Knowledge Graph będzie wykorzystany w wyszukiwarce, czyli będzie można zadawać mu pytania i dawać komendy językiem naturalnym.

Wyobraź sobie: siadasz przed przeglądarką Chrome i mówisz "Google, pokaż mi gdzie mogę zabrać kogoś jutro na randkę", a Google odpowiada ci "możesz iść do tej nowej knajpy, wszyscy ją polecają". Potem mówisz "o której będę musiał wyjść żeby być tam o 20?". Google odpowiada "o 19, zazwyczaj nie ma w tym czasie korków". "Kto grał w Misiu?" a Google wymienia całą obsadę.

kg po polsku
REKLAMA
szukajka 2

Nie zbiór linków, a odpowiedzi. Te, których potrzebujesz, a nawet te, których będziesz potrzebował za chwilę. To Knowledge Graph, który napędza Google Now i jest najpotężniejszym narzędziem Google'a w walce o przyszłość. Już po polsku. Niedługo wszyscy z niego skorzystamy na Androidzie i w Chromie.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA