Wiadomości

Nowe Peugeot 308 i Opel Astra również w wersji crossover. Nikt nie jest zdziwiony

Wiadomości 01.03.2021 55 interakcji
Adam Majcherek
Adam Majcherek 01.03.2021

Nowe Peugeot 308 i Opel Astra również w wersji crossover. Nikt nie jest zdziwiony

Adam Majcherek
Adam Majcherek01.03.2021
55 interakcji Dołącz do dyskusji

Crossoverowa pandemia zatacza coraz szersze kręgi – dotknięty nią zostanie Peugeot 308, a po nim jeszcze Opel Astra.

2008, 3008, 5008 w gamie Peugeota, Mokka, Crossland i Grandland X w gamie Opla, do tego DS 3 Crossback, DS 4 i DS 7 Crossback w gamie DS-a oraz C3 Aircross, C4 Cactus, nowe C4 oraz C5 Aircross w gamie Citroena – Stellantis w samej części należącej do niedawna do PSA ma 13 crossoverów/SUV-ów. I wciąż nie powiedział ostatniego słowa.

Za chwilę zobaczymy nowego Peugeota 308, który będzie oferowany również jako crossover

Również, ale nie tylko. Od pewnego czasu trwają testy zakamuflowanych egzemplarzy przedprodukcyjnych w nadwoziach hatchback i kombi. Pierwszego z nich powinniśmy zobaczyć w pełnej krasie jeszcze w marcu – pewnie jako pierwszy model z nowym logo marki. Jesienią powinien dołączyć do niego model kombi, a wiosną przyszłego roku zobaczymy coś, co według francuskiego L’argusa będzie wyglądało tak:

Pierwsze skojarzenie, jakie nasuwa się po obejrzeniu tej wizualizacji, to najnowszy Citroen C4. Ale nie – to nie będzie wariacja na jego temat ze zmienionym przodem. Citroen kroczy swoją drogą, Peugeot będzie znacznie większy. Ma powstawać na platformie EMP2 V3 i mieć ok. 4,7 metra długości – znacznie więcej niż C4. Bliżej mu będzie do nowego C5, który tak na marginesie również jest zapowiadany jako crossover coupé.

Tą samą drogą ma też pójść Opel z Astrą

To, że Astra i 308 będą miały wspólne trzewia było jasne już od jakiegoś czasu. Pisaliśmy o tym, że oba auta mogą powstawać na tej samej linii produkcyjnej w Russelsheim. Skoro Citroen już dawno jest niemiecki, to 308 też może być.

Takie posunięcie pozwoliłoby na ograniczenie kosztów projektowania obu modeli. I oczywiście Astra wciąż byłaby oferowana jako hatchback i kombi oraz – właśnie jako crossover. Kto wie, może do tego zestawu można by jeszcze dokleić nową Giulię i mielibyśmy na rynku kolejne trojaczki?

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać