REKLAMA

Szef Apple'a zawiesił się jak telefon z Androidem. Wystarczyło proste pytanie

Tim Cook został zapytany o jeden z produktów Apple'a i nie wiedział, co powiedzieć.

14.06.2024 08.03
Szef Apple'a zawiesił się jak telefon z Androidem. Wystarczyło proste pytanie
REKLAMA

Mysz Magic Mouse od Apple'a zadebiutowała 20 października 2009 roku jako pierwsza na świecie z technologią Multi-Touch. Wprowadziła ona rewolucyjną nawigację za pomocą intuicyjnych gestów palcami, wcześniej stosowanych w gładzikach Apple'a. Początkowa wersja posiadała plastikową obudowę i zasilana była dwoma bateriami AA.

REKLAMA

Druga generacja trafiła na rynek w 2015 roku. Apple przeprojektował ją nieco, wymieniając zasilanie bateriami na wbudowany akumulator, który ładujemy portem na spodzie urządzenia - co uniemożliwia korzystanie z niej podczas ładowania.

Tim Cook o Magic Mouse: "Hmmm"

Mysz Magic Mouse firmy Apple wzbudza wśród użytkowników Maców mieszane uczucia. Wygląda elegancko i idealnie pasuje do estetyki producenta. Ale bądźmy szczerzy, ergonomia to słaby punkt tego urządzenia, a dotykowa powierzchnia potrafi irytować.

Oliwy do ognia dolał właśnie prezes Apple'a, Tim Cook, który zapewnił, że kluczowym aspektem projektowania Magic Mouse była ergonomia. Podczas wywiadu z twórcą technologicznym MKBHD, udzielonego po konferencji WWDC, Cook zagłębił się w najnowsze osiągnięcia firmy, w tym w iOS-a 18 i Apple Intelligence. Kiedy rozmowa zeszła na Magic Mouse, Cook bronił projektu, stwierdzając:

Mysz Magic Mouse... Hmm... To był również niesamowity moment. Hmm... Ludzie nie zwracają na to tak dużej uwagi, jak na MacBooka Air, iPada czy cokolwiek innego. Ale, kluczowe było dobre dopracowanie ergonomii. I... hmm... – tak. Właśnie

- wypowiedział Cook.

Cytat zamieściłem w całości, aby oddać to, w jaki sposób wypowiedział się Cook, ale pozostawiam też film, na którym wyraźnie widać, że Tim stara się stworzyć sensowną odpowiedź, która nie pogrąży produktu Apple'a. Wyszło tak sobie:

Prezes Apple'a w pozostałej części wywiadu wypadł bardzo dobrze, zamienił się na chwilę w nieprzygotowanego ucznia, który naprawdę stara się coś powiedzieć, ale czeka na dzwonek na przerwę.

Na Spider's Web poznasz też świetne telefony i inną elektronikę:

Magic Mouse jest solą w oku fanów Apple'a?

Magic Mouse jest na tyle magiczna, że pół redakcji Spider's Web pozbyło się jej po krótszym lub dłuższym korzystaniu. Wygląda przepięknie, pasuje idealnie do sprzętów Apple'a, ale nie tylko nie jest wygodna, ale u niektórych moich kolegów pojawiły się niepokojące objawy bólu nadgarstka.

Źródło: iphonehacks.com

To jedyna oficjalna myszka od Apple'a. Jeśli chcesz w inny (oficjalny) sposób sterować kursorem w macOS-ie, masz też do wyboru gładzik - zarówno ten wbudowany w MacBooki, jaki ten Magic Trackpad. Problem z nimi jest podobny: wcześniej czy później twoje ciało da ci znać, że wolałby coś bardziej ergonomicznego.

Na szczęście na rynku można dostać świetne myszki ergonomiczne, które przynajmniej po części rozwiązują problem, bo jak wiadomo ewolucyjnie nie jesteśmy przystosowani do długotrwałej pracy przy biurku i nawet najlepszy sprzęt temu nie sprosta.

REKLAMA

Alternatywnie, można na Amazonie kupić przystawkę do Magic Mouse'a, która sprawi, że dostaniesz myszkę MX Master od Apple'a:

Przystawka do Magic Mouse. Co to jest?!
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA