REKLAMA

Siri budzi się do nowego życia w iOS 18. Oto co potrafi

Siri - inteligentna asystentka głosowa od Apple - zyskuje nowe życie w iOS 18 i macOS 15. Zapowiadane aktualizacje obiecują szereg imponujących funkcji, które zrewolucjonizują sposób interakcji z iPhonem.

09.06.2024 15.50
Siri budzi się do nowego życia w iOS 18. Oto co potrafi
REKLAMA

Apple stawia na gruntowne przebudowanie Siri, wykorzystując zaawansowane duże modele językowe (LLM). Dzięki temu asystentka stanie się bardziej naturalna w konwersacji, zrozumiała niuanse języka i wykaże się większą kreatywnością.

Siri zyska umiejętność wykonywania wieloetapowych działań bez konieczności wydawania oddzielnych komend. Będzie w stanie m.in. otwierać dokumenty, przenosić notatki, usuwać e-maile, streszczać artykuły, przesyłać linki w wiadomościach i otwierać określone strony w Apple News.

REKLAMA

Zamiast prostych poleceń typu "Otwórz Safari", Siri będzie rozumiała bardziej naturalne sformułowania, takie jak "Pokaż mi zdjęcia mojego kota". To oznacza, że asystent będzie lepiej dostosowany do różnych użytkowników, niezależnie od ich znajomości nowych technologii.

Sztuczna inteligencja na najwyższym poziomie

Funkcje te pomogą użytkownikom, którzy mogą nie być zaznajomieni z interfejsem użytkownika aplikacji lub którzy mają trudności z poruszaniem się po interfejsie użytkownika - podaje serwis appleinsider. Siri znacznie ułatwi znalezienie takich rzeczy, jak sklep z audiobookami czy pliki PDF użytkownika i pobrane książki.

Serwis dodaje, że w nowej wersji Siri znacznie ułatwi robienie zdjęć i nagrywanie filmów. Użytkownicy mogą powiedzieć Siri, aby ustawiła aparat w określonym trybie i ustawiła timer. Poza tym Siri wspierana przez sztuczną inteligencję będzie obsługiwać takie aplikacje jak Keynote, Notatki, Aparat, Zdjęcia, Przypomnienia, Notatki Głosowe, Giełda czy Safari.

Więcej o technologii Apple przeczytasz na Spider`s Web:

Wykonywanie złożonych zadań

To jednak nie koniec nowości i niespodzianek. Appleinsider podał także, że w ramach projektu Greymatter Siri otrzyma możliwość generowania podsumowań artykułów, e-maili i wątków e-mailowych, wiadomości, powiadomień i stosów powiadomień oraz postów. Funkcja Greymatter Catch-Up zapewni użytkownikom podsumowanie najnowszych powiadomień.

Dzięki serwisowi dowiedzieliśmy się także, że oprogramowanie AI firmy Apple jest w stanie generować różne poziomy podsumowań, począwszy od zaledwie trzech słów tematycznych aż do trzech zdań. Te różne poziomy podsumowania będą prawdopodobnie używane w przypadku określonych elementów interfejsu użytkownika w nowych systemach operacyjnych Apple.

Zapowiadane ulepszenia Siri 2.0 otwierają drzwi do zupełnie nowego poziomu interakcji ze smartfonem. Większa naturalność, szersze możliwości i integracja z aplikacjami to tylko niektóre z zalet, które czynią z Siri niezwykle atrakcyjną funkcję iOS 18 i macOS 15.

Jej możliwości otwierają szerokie spektrum zastosowań, ułatwiając codzienne czynności i czyniąc interakcję z iPhonem bardziej intuicyjną i przyjemną. Niestety, mimo ogromnego postępu technologicznego i faktu, że Siri ma 13 lat, aplikacja wciąż nie obsługuje języka polskiego. Czyni to wiele z tych funkcji mało przydatnymi w naszym kraju.

Apple Intelligence tuż za rogiem

REKLAMA

Nowe systemy operacyjne i ulepszona asystentka mają zadebiutować konferencji Worldwide Developers Conference 10 czerwca. Jak podawał wcześniej Albert, na konferencji zaprezentowany zostanie cały nowy system sztucznej inteligencji Apple - Apple Intelligence, czyli w skrócie AI. Ta nazwa wydaje się naprawdę sprytnym nazewnictwem z prostego powodu.

Jeśli mówi się o sztucznej inteligencji, to najczęściej nie wymawia się całej nazwy "artificial intelligence", tylko posługuje się skrótem AI. Więc siłą rzeczy skrót  będzie oznaczać też Apple Intelligence – szczególnie wśród fanów Apple - napisał Albert.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA