REKLAMA

Loewe stellar to betonowy telewizor OLED. Tak, dobrze czytasz

Loewe wprowadza do oferty nowy telewizor, do którego produkcji wykorzystano beton. Co jeszcze wiadomo o modelu stellar poza tym, że ma matrycę OLED? Znamy już specyfikację oraz ceny.

04.06.2024 07.00
loewe stellat betonowy telewizor 0
REKLAMA

Niemiecka marka Loewe zaprezentowała niedawno prasie w Berlinie swoje nowe sprzęty. W ofercie oprócz głośników We. HEAR pro przygotowanych we współpracy z piłkarzem Kylianem Mbappe pojawiły się oczywiście telewizory produkowane w niemieckim Kronach, z których firma słynie. Jak zwykle w ofercie oprócz klasycznych modeli pojawiły się też takie, które można nazwać designerskimi.

REKLAMA

Loewe stellar - telewizor z betonu

Już wcześniej w ofercie marki można było znaleźć Smart TV z serii Loewe Iconic zatopiony w eko-głazie, a teraz firma poszła o krok dalej. Loewe stellar ma plecki wykonane nie z plastiku ani metalu, tylko z dwumilimetrowej warstwy betonu.

Telewizor miałem okazję obejrzeć na żywo w Niemczech i trzeba przyznać, że jest… ciekawy. Materiał na pleckach jest w każdym modelu jedyny w swoim rodzaju i w dotyku znacznie bardziej gładki, niż się spodziewałem po zobaczeniu zdjęć.

Plecki to ciekawy, ale jednak tylko dodatek. Na szczęście jako Smart TV nowy produktów również sprawdza się nieźle za sprawą matrycy z wysokiej półki. W tym przypadku mamy do czynienia z panelem typu OLED o rozdzielczości 4K (Ultra-HD).

 class="wp-image-4669646"

Specyfikacja Smart TV Loewe stellar

Loewe nazywa matrycę w tym modelu mianem W-OLED MLA META i otacza ją ramka ze szczotkowanego aluminium. Telewizory marki są produkowane u naszego zachodniego sąsiada „od otwartej komórki, przez moduł wyświetlacza, aż po montaż końcowy”.

Wspomniana matryca obsługuje technologię VRR, czyli zmienną częstotliwość odświeżania obrazu (do 144 Hz). Nie zabrakło też czterech portów HDMI 2.1 oraz systemu audio. Głośniki osiągają moc do 200 W.

Telewizor można postawić na nóżce, która jest kontrolowana za pośrednictwem pilota - nie trzeba jej ręcznie regulować. Mamy oczywiście również opcji montażu na ścianie i to z opcją dyskretnego prowadzenia kabli.

W obudowie Loewe stellar Silver OLED Ultra HD SL8 znalazł się nie tylko tuner, ale również nośnik typu SSD do rejestrowania materiałów wideo do obejrzenia później. Nagrywanie może działać w tle - nie trzeba przerywać oglądania.

 class="wp-image-4669667"

W dolnej części obudowy telewizora umieszczono system oświetlenia przód/tył, który synchronizuje się z odtwarzanym obrazem. Tym i innymi funkcjami telewizora, w tym aplikacjami VOD, zarządza system operacyjny Loewe os9.

Jedyne, do czego mógłbym się przyczepić, to do ogromnego pilota oraz do tej małej blaszki z logo firmy. Zdaję sobie sprawę, że ktoś może chcieć je eksponować, ale moim zdaniem zaburza ona estetykę tego urządzenia.

Jeśli wstawiłbym telewizor Loewe stellar do domu, to pewnie bym tą blaszkę spróbował jakoś sprytnie ściągnąć. Niestety podczas prezentacji obsługa nie pozwoliła mi sprawdzić, czy jest to możliwe.

Loewe stellar - rozmiary, ceny i dostępność

REKLAMA

Nowe betonowe telewizory Loewe będą dostępne w rozmiarach od 48 do 97 cali. A ile trzeba za nie zapłacić? Jak na razie w sprzedaży są dwa z nich. Loewe stellar w wersji 42” kosztuje 3299 eu, a w wersji 55” - 4299 eu.

Do oferty dołączą z czasem inne wersje. Loewe stellar 48” i 65” pojawią się w lipcu w cenach odpowiednio 3799 eu i 5299 eu. W październiku dołączą do nich modele 77” za 9999 eu i 83 za 19999 eu. Na informacje o wersji 97” czekamy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA