REKLAMA

Nie ciesz się z nowości Apple'a, bo nie dostaniesz ich od razu. Nie tylko dlatego, że jesteś z Polski

AI, Apple Intelligence, nie trafi na urządzenia Apple'a od razu. Zresztą nie tylko ona.

11.06.2024 07.49
Nie ciesz się z nowości Apple'a, bo nie dostaniesz ich od razu. Nie tylko dlatego, że jesteś z Polski
REKLAMA

Wydarzenie WWDC 2024 odrobinę zaskoczyło. Z początku można było zasnąć, a nawet zacząć tworzyć bingo pt. "co jeszcze Apple zerżnie z Androida?" Ale pod koniec Apple Intelligence zaciekawiła nawet znudzonych.

REKLAMA

A potem pogrzebano wszystkie nadzieje Polaków, bo okazało się, że AI najpierw będzie dostępne jedynie w języku angielskim:

Można już, co prawda pobrać najświeższe wersje deweloperskie zapowiedzianych przed chwilą systemów, tj. iOS-a 18, macOS-a Sequoia, iPadOS-a 18 itd. Ale nie zobaczymy na nich wielu funkcji. Ani AI, ani obsługi wiadomości RCS.

Jakie nowe funkcje w iOS pojawią się "później"?

Pierwsze bety systemów iOS 18, iPadOS 18, nowego macOS-a oraz innych produktów Apple'a trafiły już do sieci.Dostęp do bety nie jest dla każdego i nie wszystkie funkcje zaprezentowane na konferencji WWDC 2024 są już w niej zawarte. Mam złą wiadomość dla wszystkich, którzy liczyli na szybką zabawę z nowościami sztucznej inteligencji.

Serwis 9to5Mac wypunktował, czego obecnie brakuje w pierwszej wersji beta systemu iOS 18 czy macOS. I jest tego sporo:

  • Brak funkcji Apple Intelligence
  • Brak obsługi wiadomości RCS
  • Nowa aplikacja Poczta jeszcze niedostępna
  • Brak funkcji Safari Highlights
  • Brak funkcji iPhone Mirroring
  • Panoramiczny wirtualny wyświetlacz Mac niedostępny w visionOS

Jeśli chodzi o sztuczną inteligencję, na jej funkcje w iOS-ie 18 będziemy musieli poczekać do jesieni. Szczegółowe informacje na ten temat powinny zostać podane wkrótce, ale dostęp do testów beta może okazać się ograniczony - o tym za chwilę. Pozostałe nowości w iOS 18 powinny pojawiać się w najbliższych tygodniach. Warto pamiętać, że mamy już czerwiec, a premiera finalnej wersji systemu iOS 18 na iPhone'y zaplanowana jest, standardowo, na przełom września i października.

Obecnie dostępna jest jedynie wersja beta dla deweloperów (każdy może się nim stać za darmo). Beta iOS-a 18 dla szerszej publiczności powinna trafić na serwery w niedalekim czasie.

Przeczytaj więcej o wydarzeniu WWDC 2024:

AI? A, i zarezerwuj miejsce w kolejce

Apple zaskakuje. Tym razem również przypominają się próby kupienia pierwszego iPhone’a, bo po AI będzie trzeba stać w kolejce. Na szczęście wirtualnej.

Najnowsze funkcje sztucznej inteligencji Apple'a w systemie iOS 18, znane pod nazwą kodową Graymatter, mają być dostępne w ograniczonym zakresie podczas wczesnych testów beta nowych funkcji. Użytkownicy, którzy chcą wziąć udział w testach, będą prawdopodobnie musieli zapisać się na specjalną listę oczekujących.

Ponadto, jak odnalazł w kodzie MacRummors, osoby chcące sprawdzić AI w "nieobsługiwanych regionach" (ekhm, Polska), będą mogły napotkać na opóźnienia i wolniejsze działanie:

Podczas ograniczonych testów Graymatter, możesz doświadczyć wyjątkowo wolnych odpowiedzi, jeśli nie znajdujesz się w obsługiwanym regionie

REKLAMA

To co, czekasz na AI Apple'a?

Kup iPhone'a, który obsłuży Apple Intelligence:
Media Markt
iPhone 15 Pro
Media Markt
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA