REKLAMA

Allegro walczy z podróbkami. Sprzedający trefny towar będą słono karani

Wprowadzane zmiany mają przede wszystkim chronić prawa konsumenta – zapowiada Allegro. Sprzedawcy muszą dostosować się do nowego regulaminu, dzięki czemu kupujący mają pewność, że nabędą markowy produkt.

19.06.2024 08.11
Allegro walczy z podróbkami. Sprzedający trefny towar będą słono karani
REKLAMA

Podróbki to zmora. Czasami ludzie celowo kupują coś co udaje oryginał, aby w ten sposób pokazać swój status: że stać ich na drogie rzeczy. W rzeczywistości to jednak tylko ułuda i próba udawania kogoś, kim się nie jest.

Niestety na podróbkę nadziać mogą się również ci, którzy naprawdę chcieliby kupić porządny produkt, ale trafią na nieuczciwego handlarza. Wystarczy, że sprzedawca wprowadzi w błąd i np. za nieco niższą cenę sprzeda rzecz udającą markowy towar.

REKLAMA

Przed takimi praktykami chce uchronić kupujących Allegro

Sprzedaż na Allegro określonych marek wymaga od sprzedawców zaakceptowania nowego regulaminu i deklaracji, że wystawiane przez nich produkty są oryginalne. W przypadku zgłoszenia naruszeń platforma nie tylko uniemożliwi wystawianie nowych ofert danej marki, ale może też nałożyć karę wysokości 2,5 tys. zł. Na mandat narażeni będą ci, którzy otrzymali dwa lub trzy zgłoszenia o naruszeniu regulaminu.

- Dzięki temu klienci będą mieli pewność, że wszystkie oferty ponad 1000 dobrze znanych marek pochodzą od sprzedawców, którzy zobowiązali się do przestrzegania wymogów programu i wystawiają oryginalne produkty – zaznacza Allegro.

Allegro chce zapewniać profesjonalne i uczciwe warunki sprzedawcom, a przy tym bezpieczną i wygodną platformę dla klientów. Dlatego oferuje szereg narzędzi wspomagających przedsięwzięcia biznesowe sprzedawców oraz rozwiązania poprawiające doświadczenia zakupowe klientów. Już od pewnego czasu platforma prowadzi działania, które mają na celu wyeliminowanie nieoryginalnych ofert, m.in. wprowadzono blokadę na oferty markowe wysyłane spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego i usunięto kluczowe marki wysyłane spoza EOG dla Czech. Te działania będą rozwijane i wdrażane w kolejnych krajach. Ponadto właśnie wprowadzone regulacje umożliwią blokadę wystawiania ofert określonych marek, jeśli okaże się, że produkt w danej ofercie jest nieoryginalny

– deklaruje platforma.

Pełną listę marek objętych programem ochrony znajdziemy na stronie platformy. Wśród nich są produkty 4f, Adidasa, Balenciagi, Prady czy Pumy, ale też firm sprzedających elektronikę: Apple, Sony czy Philips. Nie brakuje nawet producentów gier.

W ten sposób Allegro rozwija swój program Allegro Protect, dzięki któremu kupujący mają zagwarantowaną rekompensatę w przypadku problemu z zamówieniem i mogą liczyć na pomoc w komunikacji ze sprzedającymi oraz zwrot pieniędzy w ciągu 48 godzin od pozytywnego rozpatrzenia sprawy.

Sprzedający mają czas do 2 września na zaakceptowanie regulaminu

Ci, którzy nie zdecydują się na ten krok, muszą liczyć się z tym, że ich oferty z produktami objętymi ochroną zostaną zakończone i nie będzie można ich wznowić. Niemożliwe będzie również rozpoczęcie nowych ofert.

Na dodatek sprzedaż produktów chronionych marek dozwolona będzie tylko dla kont firmowych. Na koncie zwykłym produkty tych marek od 2 września wystawić można tylko na Allegro Lokalnie.

Nowy regulamin Allegro to krok w dobrą stronę. Nieuczciwi sprzedający zostaną odseparowani od platformy, bo sprzedaż trefnego towaru obarczona będzie zbyt dużym ryzykiem. Zostaną więc jedynie ci, którzy wiedzą, że ich przedmioty są w pełni potwierdzone.

REKLAMA

Na Spider's Web piszemy o nowościach na Allegro:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA