REKLAMA

Meta chce mieć noszoną elektronikę także do AI. O wdzięcznej nazwie kamerosłuchawki

Meta rozważa ambitny projekt urządzenia, które szepcze ci na uszko, jednocześnie obserwując wszystko, co robisz. Projekt nawet nie wyszedł na dobre z działu badań i rozwoju, a już zebrał burę od Zuckerberga.

14 godzin temu
Meta chce mieć noszoną elektronikę także do AI. O wdzięcznej nazwie kamerosłuchawki
REKLAMA

Meta, oprócz bycia koncernem technologicznym z garścią mediów społecznościowych w ręku, oferuje także sprzęt. Mowa tu przede wszystkim o sprzęcie do VR marki Meta Quest, jednak Meta próbuje swoich sił także na innym rynku, poprzez inteligentne okulary stworzone przy współpracy z marką Ray-Ban. No i nie zapominajmy o anulowanym projekcie smartwatcha od twórców Facebooka.

Urządzeń sygnowanych logiem Meta ma być jednak trójka. Najnowszy projekt nazywany jest dosłownie "kamerosłuchawkami".

REKLAMA

Meta chce stworzyć hybrydę słuchawek i kamery, okraszoną AI

Jak informuje serwis The Information, Meta Platforms jest na wczesnym etapie tworzenia słuchawek z funkcjami AI. Projekt wewnętrznie znany jest jako "Camerabuds" ("kamerosłuchawki"), ponieważ słuchawki mają posiadać dwie skierowane na zewnątrz kamery, które mają być w stanie wykryć otoczenie użytkownika i dostarczać danych dla funkcji sztucznej inteligencji w czasie rzeczywistym.

Choć nazwa "camerabuds" wskazuje na formę słuchawek dousznych lub dokanałowych, Meta rozważa także oparcie projektu o konstrukcję słuchawek nausznych.

Według relacji The Information Markowi Zuckerbergowi pokazano "kilka możliwych projektów urządzenia", ale jak dotąd nie był "zadowolony" z żadnego z nich. Wewnętrznie istnieją również obawy inżynieryjne, takie jak kwestie związane z żywotnością baterii i nagrzewaniem się, a także niezliczone kwestie prywatności, które wiążą się z urządzeniami z kamerą noszonymi na ciele użytkownika. Osoby z długimi włosami mogą również stanowić potencjalne wyzwanie, ponieważ ich fryzura może blokować dostęp kamer do obrazu.

REKLAMA

Więcej na temat Meta Platforms:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA