REKLAMA

Samsung podał, ilu Polaków podłączyło telewizor do internetu. Te liczby robią wrażenie

Samsung pochwalił się danymi dotyczącymi telewizorów Smart TV, których na świecie jest prawie ćwierć miliarda. Polacy też je pokochali.

16.04.2024 17.40
Samsung podał, ilu Polaków podłączyło telewizor do internetu. Te liczby robią wrażenie
REKLAMA

Z doniesień koreańskiego giganta technologicznego wynika, że obecnie na całym globie jest aż 224 mln inteligentnych telewizorów Smart TV, które mają podłączenie do sieci. Ta liczba stanowi aż 63 proc. wszystkich telewizorów Samsunga, które mają opcję podłączenia się z internetem. Nie brakuje też danych dotyczących kraju nad Wisłą – w Polsce mamy ich miliony.

REKLAMA

Samsung chwali się wynikami Smart TV. Polacy je pokochali

Na całym świecie jest 224 milionów Smart TV Samsunga, a co z Polską? Z danych producenta wynika, że w lutym 2024 r. działało prawie 3 miliony 700 tys. aktywnych urządzeń pracujących z systemem operacyjnym Samsung Tizen. Ten wynik stanowi 70 proc. telewizorów smart tej marki.

Innymi słowy, Polacy pokochali telewizory Samsunga, ponieważ statystycznie 1 na 10 mieszkańców kraju nad Wisłą korzysta z inteligentnego TV koreańskiego producenta. Koreański gigant technologiczny nie zamierza stać w miejscu i cały czas ulepsza swoje sprzęty. W 2024 roku system Tizen OS nauczył się nowych sztuczek – otrzymał przeprojektowane, bardziej spersonalizowane menu, które wpływa na wrażenia z użytkowania telewizorów producenta.

Samsung twierdzi, że dzięki nowemu oprogramowaniu poszczególni domownicy otrzymują bardziej osobiste i rekomendowane treści.

Najnowsze telewizory Samsung Smart TV z 2024 roku mają też zaimplementowane najróżniejsze przydatne rozwiązania typu wbudowany Hub IoT, który wspiera standardy Matter i HCA. Tak samo, jak aplikacja mobilna Smart Things sprzęty wspierają ulepszony widok map 3D ułatwiający zarządzenie inteligentnym domem.

Samsung Smart TV
x-kom
Telewizor Samsung QLED 55"
x-kom

Nie powinniśmy się dziwić liczbom – telewizory Samsung Smart TV z systemem Tizen OS dostępne są już od nieco ponad 1500 zł, więc za stosunkowo małe pieniądze otrzymujemy naprawdę dobry sprzęt. QLED-y oraz OLED-y to oczywiście kwestia znacznie większych kwot.

REKLAMA

Więcej na temat sprzętu Samsunga (nie tylko telewizorów) przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA