REKLAMA

Pokazali oszałamiającą animację z lotów Taylor Swift. To nie królowa popu, tylko CO2

Taylor Swift, znana piosenkarka i autorka tekstów, słynie nie tylko z talentu muzycznego, ale również z zamiłowania do podróżowania. Jej częste loty prywatnym odrzutowcem stały się przedmiotem dyskusji i kontrowersji, wzbudzając pytania o wpływ na środowisko naturalne i zrównoważony rozwój. Przygotowano nawet specjalną animację przedstawiającą loty piosenkarki w 2023 r. Robi wrażenie.

22.04.2024 10.34
taylor swift trucie
REKLAMA

Głównym zarzutem wobec Taylor Swift jest wysoki ślad węglowy lotów prywatnych. Prywatne odrzutowce emitują znacznie więcej CO2 na pasażera niż samoloty rejsowe, co czyni je mniej przyjaznym dla środowiska środkiem transportu.

REKLAMA

Obiektywnie trzeba przyznać, że Taylor Swift nie załapała się do listy TOP 30 latających celebrytów i wyprzedza ją chociażby Elon Musk czy Beyonce, ale to właśnie ona stała się bohaterką niezliczonych memów.

Tak lata Taylor Swift

Taylor Swift została już w 2022 r. uznana za numer jeden wśród celebrytów najbardziej zatruwających CO2. Od stycznia do lipca odrzutowiec Taylor wykonał wówczas w sumie 170 lotów i spędził w powietrzu 22 923 minuty, czyli 15,9 dnia. Całkiem sporo, biorąc pod uwagę, że w tamtym czasie nie koncertowała. 

Odrzutowiec Taylor leci średnio zaledwie 80 minut i pokonuje średnio 230,36 km w jednym locie. Całkowite roczne emisje pochodzące z lotów wyniosły 8293,54 ton, czyli 1184,8 razy więcej niż całkowite roczne emisje przeciętnego człowieka. Najkrótszy zarejestrowany lot Taylor w 2022 roku z Missouri do Nashville trwał zaledwie 36 minut

- wyliczał w swoim raporcie zespół Yard.

Więcej o walce z CO2 przeczytasz na Spider`s Web:

Nawyki gwiazdy nie zmieniły się. W tym roku Taylor Swift przeleciała prawie 32 000 km prywatnym odrzutowcem w 10 dni w ramach trasy koncertowej i Super Bowl jej chłopaka Travisa Kelce’a. Podczas dziesięciodniowej podróży wyemitowane zostało 122 ton CO2.

Szaleństwo latania Taylor Swift stało się źródłem wielu memów. W tej kwestii nie bronią jej nawet fani. Jak wyglądały podróże gwiazdy w 2023 r. Można zobaczyć to na specjalnej animacji.

Co na to Taylor Swift?

Taylor Swift nie odniosła się bezpośrednio do zarzutów dotyczących emisji CO2 z jej lotów prywatnych. Wiadomo jedynie, że na początku 2024 r. sprzedała jeden z dwóch swoich odrzutowców. Zatrzymała Dassault Falcon 7X, który może zabrać na pokład 16 pasażerów i pozbyła się mniejszego Dassault 900. 

REKLAMA

Rzecznik Taylor Swift przekazał, że piosenkarka kompensuje swój ślad węglowy wspierając projekty, które pomagają ograniczyć globalną emisję gazów cieplarnianych. Robi to poprzez osobisty handel uprawnieniami do emisji. Powiedział także, że celebrytka podróżuje mniej niż w latach poprzednich.

Rzecznik Swift twierdził zaznaczył, że gwiazda "regularnie pożycza" swój samolot innym osobom. "Przypisywanie jej większości lub wszystkich tych podróży jest rażąco błędne" - dodał. 

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA