REKLAMA

Połączyli psa-robota i miotacz ognia. Można go kupić w cenie używanego auta

Czego brakuje ci w życiu? Może kompana, który będzie towarzyszył w codziennych spacerach? Byłoby świetnie, gdyby miał w sobie miotacz ognia, którym cię obroni. Teraz można kupić takiego robo-psiaka. Wabi się Thermonator.

24.04.2024 08.57
Połączyli psa-robota i miotacz ognia. Można go kupić w cenie używanego auta
REKLAMA

Niektórzy już zaczynają się obawiać ataku robotów. Bo Boston Dynamics czy inna Tesla idą w kierunku stworzenia androidów przypominających człowieka czy zwierzęta domowe. Ba! Nawet Xiaomi ostatnio pokazało zwierzaka, który zachowuje się prawie tak samo, jak pies – ale przy okazji może zrobić fikołka.

REKLAMA

Oto pies, którego potrzebujesz: Thermonator

Thermonator to miotający płomieniami pies-robot, którego można kupić za 9420 (hehe, 420 - rozumiesz?) dolarów, czyli około 38 tys. złotych. Producentem tego ustrojstwa jest Throwflame, firma zajmująca się wytwarzaniem miotaczy ognia. To 26-kilogramowy czworonożny robot, który miotacz ognia ma zamontowany na grzbiecie.

Przeczytaj więcej o podobnych wynalazkach, które nie zmienią świata. Ale też są ciekawe:

Pies miota ogień na odległość 9 metrów i posiada wbudowany zbiornik paliwa zasilany benzyną. Firma zapewnia, że robot dysponuje również baterią wystarczającą na godzinę pracy, celownikiem laserowym, systemem mapowania lidarowego i może być sterowany zdalnie za pomocą aplikacji mobilnej firmy.

Do czego może się przydać pies-piromaniak?

Jak podaje producent, Thermonator może być używany do różnych celów, m.in. zapobiegania pożarom lasów, usuwania śniegu i lodu, rozrywki (tylko nie używaj go w pomieszczeniach).

Należy jednak pamiętać, że urządzenie to może być również wykorzystywane do podpalania… rzeczy, wszak jest to nadal robot z miotaczem ognia.

REKLAMA

Thermonator bazuje na czworonożnym robocie Unitree Go1, niewielkiej i lekkiej maszynie wyposażonej w szereg czujników i kamer wspomagających autonomiczną nawigację. Oprócz Thermonatora, jak zauważył serwis Gizmodo, Throwflame sprzedaje również drona miotającego płomienie o nazwie TF-19 WASP.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA