REKLAMA

Ten klimatyzator założysz na szyję. Poczujesz się jak Diunie

Sony stworzyło przenośny klimatyzator, który założysz na szyję. Produkt od Sony ma być w przystępnej cenie. Przyda się również zimą.

23.04.2024 12.53
Ten klimatyzator założysz na szyję. Poczujesz się jak Diunie
REKLAMA

Pomysł Sony wygląda futurystycznie, kosztuje niezbyt dużo – i już chcę go mieć na szyi.

REKLAMA

Sony Reon Pocket 5 to ubieralny klimatyzator

Serwis Tech Radar poinformował o przenośnym urządzeniu o nazwie Reon Pocket 5 od Sony. Ten gadżet obiecuje zapewniać chłód w upalne dni i ciepło w chłodnym otoczeniu. Autor porównał nawet Reon Pocket 5 do skafandra z Diuny, ponieważ obie technologie mają na celu zapewnienie komfortu ludziom w ekstremalnych warunkach.

Sony Reon Pocket 5 w sklepie Sony

W przeciwieństwie do wcześniej spotykanych rozwiązań, Reon Pocket 5 został zaprojektowany z myślą o wygodzie i łatwości przenoszenia. Umieszczany jest dyskretnie na karku i wykorzystuje zestaw sensorów do pomiaru temperatury ciała, wilgotności, a nawet ruchu.

Na Spider's Web przeczytasz więcej o nowych technologiach:

Dzięki temu urządzenie może ogrzewać lub chłodzić ciało, w zależności od sytuacji. Można wybrać automatyczną regulację temperatury lub ręcznie sterować urządzeniem za pomocą dedykowanej aplikacji na smartfon, a akumulator litowy ma zapewnić do 17 godzin pracy na jednym ładowaniu!

Dostępność i cena

REKLAMA

Reon Pocket 5 nie jest niczym nowym dla Sony. Poprzednie wersje były dostępne w Azji od kilku lat. Jednak ta iteracja oznacza pierwszą międzynarodową premierę, a pierwszym rynkiem jest Wielka Brytania. Reon Pocket 5 jest już dostępny w przedsprzedaży i jego wysyłka powinna rozpocząć się w połowie maja.

A ile za taką przyjemność będzie trzeba zapłacić? Niewiele. Albo bardzo dużo, w zależności od perspektywy. Sony Reon Pocket 5 startuje z poziomu 139 funtów, czyli około 700 złotych. Do tego należy doliczyć 25 funtów/125 złotych za alternatywny beżowy kołnierz.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA