ROZDAJEMY SPRZĘTY!
Rotated image 1Image 2Rotated image 3Image 4Image 4
Close small
REKLAMA

iOS 18 będzie rewolucją. Odliczaj dni do aktualizacji

Następna wersja systemu telefonów Apple’a, iOS 18, zapowiada się na coś, na co powinien czekać każdy z właścicieli iPhone’ów – nawet tych starszych. Nowa odsłona przyniesie bowiem ogrom nowości i aktualizacji, które odmienią smartfony każdego użytkownika.

30.04.2024 04.06
iOS 18 będzie rewolucją. Odliczaj dni do aktualizacji
REKLAMA

Czy interesują Cię jeszcze aktualizacje systemów? Android z każdą wersją wprowadza zmiany, a Apple z iOS-em i iPadOS-em stał nieco w miejscu. Ostatnio największą zmianą w iPhone’ach było umożliwienie instalowania aplikacji spoza App Store oraz zegar nocny, który pojawia się, gdy nasz iPhone jest postawiony na boku i się ładuje.

Teraz jednak wraz z iOS 18 zapowiada się sporo zmian – zarówno tych większych, jak i mniejszych.

REKLAMA

iOS 18 będzie rewolucją (i ewolucją)

Mark Gurman, dziennikarz Bloomberga, ujawnił kilka szczegółów dotyczących nadchodzących funkcji w iOS 18. Według niego będzie to duża aktualizacja, wprowadzająca nowe funkcje w całym systemie iPhone’a.

Jednymi z kluczowych zmian będzie odświeżenie wbudowanych aplikacji. Popularne aplikacje takie jak Zdjęcia, Poczta, Notatki i Fitness zostaną przebudowane. Aplikacja Kalkulator również zostanie odświeżona i po raz pierwszy będzie dostępna na iPadach. Fani liczenia na iPadach – odliczajcie dni do aktualizacji iPadOS 18!

Kolejną ciekawą aktualizacją będzie możliwość swobodnego rozmieszczania ikon aplikacji na ekranie głównym iPhone'a. Obecnie ikony są zablokowane w sztywnym układzie siatki. iOS 18 umożliwi użytkownikom ich swobodniejsze rozmieszczenie, co zapewne zaprowadzi chaos na ekranach głównych u niektórych, acz to tylko opcja.

Dodatkowo cały system operacyjny otrzyma drobne poprawki, których celem będzie uczynienie aplikacji bardziej modułowymi i łatwiejszymi w aktualizacji. Prawdopodobnie będzie to wiązało się ze standaryzacją elementów wyglądu w różnych aplikacjach, co w przyszłości ułatwi i przyspieszy aktualizacje, zwłaszcza w przypadku aplikacji działających na wielu urządzeniach Apple'a.

Na Spider's Web poznasz więcej plotek o planach Apple'a:

Kiedy poznamy wszystkie nowości o iOS-ie?

REKLAMA

Wszystkie nowości powinny zostać ujawnione już za chwilę, bo podczas czerwcowej konferencji WWDC 2024. Tam zostanie zaprezentowany nowy system iOS 18, iPadOS 18, macOS 15 i reszta nowych systemów urządzeń Apple’a.

Potem nowe systemy trafią do szerszej publiki w formie wczesnej wersji oprogramowania beta, które będzie udoskonalane na przestrzeni wakacji. Finalna wersja pierwszej aktualizacji, m.in. iOS-a 18, powinna trafić na wszystkie iPhone’y (i analogicznie iPady z iPadOS-em itd.) pod koniec września br. wraz z premierą iPhone'ów 16.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA