REKLAMA

Playables znika z YouTube'a. Szybko poszło

Google zdaje się rozumieć, że nie zawojuje internetu grami bez pobierania. Jedna z funkcji YouTube'a nie przetrwała nawet pół roku. Serwis pozbywa się jej po cichu.

26.03.2024 11.18
Playables znika z YouTube'a. Szybko poszło
REKLAMA

Niecałe pół roku temu YouTube zapragnęło być konkurencyjne wobec Netflixa nie tylko pod względem treści możliwych do obejrzenia w serwisie, ale także pod względem dostarczanych gier. Efektem tego pragnienia i wysiłków inżynierów Google jest YouTube Playables, funkcja pozwalająca na granie w gry bezpośrednio w YouTube - bez konieczności pobierania owych gier.

A właściwie była, bo YouTube właśnie kończy z Playables.

REKLAMA

YouTube Playables znikają z serwisu. Poszły do kosza czy z powrotem na deskę kreślarską?

YouTube Playables pojawiło się w popularnym serwisie wideo w listopadzie ubiegłego roku. Usługa dostępna była dla wszystkich subskrybentów YouTube Premium za pośrednictwem aplikacji na Androida, iOS, jak i wersji przeglądarkowej serwisu. Gry dostępne w usłudze przez graczy opisywane były jako "klony gier Facebookowych", w zdecydowanej większości będąc przeklejkami gier dostępnych w Sklepie Google Play - m.in. Carrom Clash, 8 Ball Billiards Classic czy Cannon Balls 3D.

Jak poinformował serwis Android Authority, YouTube kończy z eksperymentem, jakim było YouTube Playables. Na stronie serwisu stanowiącej zbiór obecnie testowanych funkcji można przeczytać, iż Playables będą dostępne jedynie do 28 marca.

Źródło: Android Authority

Nie jest jasne, czy Playables są jedynie wycofywane z fazy eksperymentalnej, by później powrócić w pełnej krasie, czy Google definitywnie kończy z kolejnym projektem gamingowym ze względu na brak zainteresowania.

REKLAMA

Więcej na temat YouTube:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA