REKLAMA

Samsung da ci pierścień, który porozmawia z lodówką. To ma większy sens niż myślisz

Samsung Galaxy Ring jest jednym z najbardziej wyczekiwanych urządzeń, które trafią w tym roku do użytkowników. Cały świat zastanawia sie jaki będzie pierścień koreańskiego giganta, a my ciągle czekamy na oficjalne dane techniczne. Najnowsze plotki potwierdzają, że Galaxy Ring będzie istotną częścią ekosystemu Samsunga.

20.03.2024 12.45
Samsung da ci pierścień, który porozmawia z lodówką. To ma większy sens niż myślisz
REKLAMA

Kilka miesięcy temu napisałem tekst o tym, że Samsung tworzy system totalny, do wszystkiego. Obejmuje on nie tylko smartfony, tablety i telewizory, ale łączy w sobie całą paletę urządzeń z różnych grup produktowych, w tym szeroko rozumianego AGD. Działanie systemu naprawdę imponuje, a Samsung po cichu wyrasta na władcę domów.

REKLAMA

Już latem ekosystem Samsunga dostanie kolejny element składowy, czyli wspomniany w tytule pierścień Samsung Galaxy Ring. Zapewne zastanawiacie się w jaki sposób pierścień zakładany na palec ma stać się elementem ekosystemu, to spieszę donieść, że ten sposób nie śnił się filozofom.

Więcej o urządzeniach Samsung przeczytasz w:

Samsung Galaxy Ring sprawdzi, co masz w lodówce

Według koreańskich mediów Samsung Galaxy Ring będzie połączony z aplikacjami Samsung Food i Samsung e-Food Center. Ta pierwsza pomaga planować posiłki w oparciu o algorytmy sztucznej inteligencji oraz tego, co aktualnie znajduje się w lodówce (oczywiście też Samsunga). Korzystałem z tej aplikacji, jest całkiem wygodna i prosta w obsłudze.

W przypadku połączenia jej z pierścieniem użytkownicy dostaną w swoje ręce spersonalizowane plany dietetyczne, które zostaną sporządzone na podstawie danych zebranych przez pierścień. Macie zbyt wysokie BMi, bo macie zbyt mało wzrostu w stosunku do wagi? Żaden problem, odpowiednia dieta, trochę ruchu i wskaźnik się poprawi.

W połączeniu z monitoringiem lodówki aplikacja będzie w stanie dobrać najlepsze przepisy, do których aktualnie mamy składniki, a w niektórych państwach użytkownik dostanie możliwość zamawiania składników, których nie ma za pomocą odpowiedniej aplikacji.

Dlaczego Samsung czeka na pierścień?

Bo w przeciwieństwie do smartwatchy z serii Galaxy Watch pierścień znajduje się cały czas na ręce, blisko skóry, więc zapewnia lepszą dokładność pomiarów, a niektóre media spekulują, że będzie kosztował na tyle atrakcyjnie, że będzie cieszył się dużą popularnością.

REKLAMA

Rynek technologii spożywczych rośnie z roku na rok, a sama aplikacja Samsung Food cieszy się powodzeniem - w pół roku po jej uruchomieniu korzysta z niej ponad milion osób. Spersonalizowane diety to przyszłość, którą zamierza nam dostarczyć koreański producent. Pierścień ma pomóc zadomowić się na tym rynku i stać się najważniejszym graczem.

IDŹ DO SKLEPU
Media Expert
Samsung Galaxy A55
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA