REKLAMA

Koleo zrobiło pasażerom prezent. Kupowanie biletów nie może być już wygodniejsze

Graficzna rezerwacja miejsc to jedna z najlepszych nowości, jaką wdrożyło PKP Intercity w sprzedaży biletów. Przewoźnik nie trzyma jej jednak tylko dla siebie i teraz nowością chwali się Koleo.

01.03.2024 15.06
koleo
REKLAMA

Koleo, które obchodzi swoje 8. urodziny, zrobiło niespodziankę użytkownikom. Od dziś dostępna jest graficzna rezerwacja miejsc na pociągi PKP Intercity.

REKLAMA

Zaraz, ale w Koleo już była graficzna rezerwacja miejsc

Owszem, została wprowadzona pod koniec grudnia. Dotyczyło to jednak internetowej wersji. Wówczas poinformowano, że opcja w aplikacjach na Androidzie oraz iOS dostępna będzie „wkrótce”. Teraz wiemy, że oznaczało to właśnie 1 marca 2024 r.

Wybieranie miejsca ze schematu jest bardzo proste i naturalne. Jak zwykle wyszukujemy interesujące nas połączenie, wybieramy konkretny pociąg, a potem w opcji „brak preferencji miejsca”  przechodzimy do graficznego przedstawienia składu.

I to detal, ale Koleo w bardziej efektowny sposób pokazuje, czym będziemy jechać:

Tak to wygląda w aplikacji PKP Intercity:

Skoro graficzna rezerwacja miejsc w pełni funkcjonuje już zarówno na stronach i w aplikacjach PKP Intercity oraz Koleo, teraz czekamy tylko na wdrożenie tej opcji w Jakdojade. Od grudnia 2023 r. można kupować bilety bezpośrednio w programie – a nie jak wcześniej będąc przenoszonym na stronę przewoźnika – ale wciąż brakuje graficznej rezerwacji ze schematu.

Łatwość, z jaką możemy kupić dziś bilety w sieci, przekłada się na popularność tej formy sprzedaży. Tomasz Gontarz, wiceprezes PKP Intercity, poinformował niedawno, że udział kanałów zdalnych (czyli internet i aplikacje mobilne) wynosi już 78 proc. całej sprzedaży całego przewoźnika. W styczniu 2023 r. było to niecałe 73 proc.  

Na Spider's Web piszemy o zmianach na kolei:

REKLAMA

zdjęcie główne: Grand Warszawski / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA