REKLAMA

eSIM już dla klientów nju Mobile. Oto co trzeba wiedzieć

Technologia eSIM właśnie trafiła do nju Mobile. Klienci korzystający z tańszej oferty Orange mogą wreszcie skorzystać z elektronicznej karty SIM. Operator przedstawia szczegóły.

12.03.2024 13.18
Jak sprawdzić stan konta w nju mobile
REKLAMA

Orange poinformował dziś na swoim blogu, że wreszcie udostępnił rozwiązanie dla klientów korzystających z nju Mobile. eSIM w Orange był dostępny od dawna, a teraz użytkownicy nieco tańszej sieci będą mogli porzucić fizyczną kartę na rzecz znacznie nowocześniejszego rozwiązania.

REKLAMA

eSIM już dostępny w nju Mobile. Można za darmo wymienić kartę

Od dziś we wszystkich ofertach subskrypcyjnych w nju mobile można skorzystać z wirtualnego odpowiednika fizycznej karty SIM. Na początek eSIM został udostępniony na zasadzie bezpłatnej wymiany przy ofertach:

  • Subskrypcja z jednym numerem za 29 zł/mies. (60 GB na początek),
  • Subskrypcja z dwoma lub większą liczbą numerów 19 zł/mies. za jeden numer.

Warto jednak zaznaczyć, że dla jednego numeru jest do dyspozycji jeden eSIM. Uruchomienie wirtualnej karty jest naprawdę proste – wszystko będziemy mogli zrobić samodzielnie, bez udawania się do salonu czy dzwonienia na infolinię. Wystarczy smartfon (lub inne urządzenie), ponieważ będziemy musieli zalogować się w aplikacji lub na stronie internetowej.

Następnie trzeba wejść na konto i złożyć zamówienie na wymianę karty SIM na elektroniczną eSIM. Po odpowiednim zaznaczeniu niezbędnych punktów, otrzymamy kod QR do aktywacji. Następnie konieczne będzie uruchomienie ustawień telefonu. W dalszych krokach należy postępować zgodnie z poleceniami. Operator twierdzi, że cały proces ma zająć nie więcej niż kilka minut.

eSIM nie dla karty i abonamentu. Można się przenieść

Klienci korzystający z innych ofert nju Mobile (np. z abonamentu) nie mają dostępu do technologii eSIM. Aby skorzystać z rozwiązania, będzie trzeba przenieść się do oferty subskrypcyjnej, ponieważ jak twierdzi rzecznik Orange, w przewidywanej przyszłości abonament nie otrzyma opcji eSIM.

Subskrypcja nju Mobile dorównuje najtańszej ofercie na abonament, ponieważ za 29 zł/mies. otrzymujemy również 60 GB z 5G na początek (i do 180 GB za staż, bo Orange mocno ulepszył ofertę nju). Jeśli posiadasz kilka numerów subskrypcja wydaje się najbardziej opłacalna – każdy numer otrzymuje własną pulę gigabajtów.

Karta eSIM ma być znacznie bezpieczniejsza niż fizyczny odpowiednik, ponieważ w przypadku zgubienia telefonu (lub co gorsze, jego kradzieży) nie można wyjąć elektronicznej karty tak jak fizycznej. Oprócz tego elektroniczna karta jest wymagana do korzystania z niektórych urządzeń – m.in. smartwatchów z technologią LTE, gdzie nie wykorzystamy fizycznej karty SIM.

Przejdź do nju mobile
REKLAMA

Więcej o operatorach i ich ofertach przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA