REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Będziesz wybierać filmy po kolorze. To najdziwniejsza funkcja jaka trafiła na YouTube'a

YouTube wzbogaca się o nową funkcję. Jeżeli chciałeś, żeby filmy w sekcji "polecane" były uporządkowane według koloru miniaturki, teraz masz taką możliwość.

05.02.2024
7:45
Będziesz wybierać filmy po kolorze. To najdziwniejsza funkcja jaka trafiła na YouTube'a
REKLAMA

Twórcy dbają o wygląd miniaturek na YouTubie, żeby zachęcać do kliknięć. MrBeast eksperymentuje z różnymi pozami, a rodzima Ekipa stara się przyciągnąć uwagę poprzez zamazywanie postaci lub treści na miniaturkach. Teraz okazuje się, że kolor miniaturki stanie się kolejnym ważnym czynnikiem.

REKLAMA

Tylko czerwone miniaturki w sekcji polecanych? Nowy eksperyment YouTube'a

Jak zauważył serwis 9to5Google, YouTube testuje nową funkcję, która grupuje miniaturki według koloru. Użytkownicy na platformie Android mogą zauważyć zachętę do tworzenia strumieni opartych na czerwonym, zielonym lub niebieskim kolorze. Niemniej jednak, funkcja nie działa idealnie zgodnie z oczekiwaniami.

Platforma analizuje miniaturki lub treści wideo, aby określić dominujący kolor. Chociaż dla niektórych użytkowników może to być ciekawy sposób przeglądania, inni mogą uznać go za dziwny, ponieważ nie koniecznie odnosi się bezpośrednio do treści filmu.

Przeczytaj więcej o nowościach w mediach społecznościowych:

YouTube? Bardziej YouTube Music

Nowa funkcja wydaje się bardziej dostosowana do YouTube Music niż samego YouTube'a. I to zdecydowanie jedna z najdziwniejszych funkcji jakie kiedykolwiek trafiły na tę platformę wideo. Twórca technologiczny ze Snazzy Labs słusznie zauważa, że YouTube od lat tłumaczył, że rekomendacje filmów w sekcji "polecane" opierają się na wielu czynnikach. Jakich? M.in.:

  • historii oglądania,
  • polubieniach i subskrypcjach,
  • interakcjach z filmami,
  • danych demograficznych użytkownika.
REKLAMA

Dodanie koloru miniaturki jako kolejnego z czynników, od którego zależy, czy oglądający zobaczą film, budzi wiele pytań. Czy kolor miniaturki będzie miał na koniec dnia większe znaczenie niż inne czynniki? Jak YouTube będzie określać, jaki kolor odpowiada danym filmom? Czy funkcja ta będzie faworyzować filmy z krzykliwymi miniaturami? Tyle pytań pozostaje bez odpowiedzi.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: 3 dni temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA