REKLAMA

Realme 12+ i 12 Pro+ nadchodzą. Jest data premiery nowych smartfonów. Jakie będą ?

Realme postanowiło przedpremierowo ujawnić trochę informacji dotyczących nowych modeli. Będą to jedne z najważniejszych smartfonów tego producenta 2024 r. Jeden zostanie wyposażony w funkcję, która do niedawna była wyznacznikiem najdroższych telefonów.

16.02.2024 11.45
Realme 12+ i 12 Pro+ nadchodzą. Jest data premiery nowych smartfonów. Jakie będą ?
REKLAMA

Seria Realme 12 może namieszać na rynku średniopółkowych telefonów. Już zeszłoroczne "jedenastki" oferowały naprawdę sporo, a ich bezpośredni następcy zaproponują jeszcze więcej. Telefony zadebiutowały w Chinach – mowa o Realme 12 Pro i Realme 12 Pro+, ale wciąż czekamy na najważniejsze: globalny debiut oraz premierę w kraju nad Wisłą. Nowe informacje sugerują, że ich debiut jest już za rogiem.

REKLAMA

Realme 12+ i Realme 12 Pro+ z datą premiery

Malezyjski oddział Realme zapowiedział, że premiera Realme 12+ i Realme 12 Pro+ ma odbyć się 29 lutego. Tak – nie jest to potwierdzenie globalnej, europejskiej, czy co ważniejsze polskiej daty, natomiast najczęściej premiery smartfonów Realme są realizowane w podobnym czasie.

(źródło: Realme Malezja)

Zeszłoroczna seria Realme 11 Pro zadebiutowała w czerwcu, natomiast gigant technologiczny najwyraźniej jednak nie chce czekać do lata i nowy model zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu. 29 lutego wypada ostatni dzień targów MWC, więc globalny oraz polski debiut również jest bardzo prawdopodobny – wszak MWC to największa impreza związana z mobilnym światem. Dodatkowo premiera w Chinach miała miejsce 29 stycznia, czyli dokładnie miesiąc wcześniej przed podaną datą.

Co prawda Realme 12+ jeszcze nie został oficjalnie pokazany na żadnym z rynków, ale wydaje się, że tym razem producent może wprowadzić na rynek trzy smartfony jednocześnie. Z materiałów opublikowanych przez Realme Malezja wynika, że nowy model ma mieć główny aparat 200 Mpix, a ostatnio telefon pokazał się też w bazie danych Geekbench.

Smartfon ma mieć procesor MediaTek Dimensity 7050 połączony nawet z 16 GB RAM. Specyfikacja Realme 12 Pro+ (oraz zwykłego 12 Pro) jest już znana – najpotężniejszy model zyska teleobiektyw peryskopowy o 3-krotnym przybliżeniu. To funkcja, która niegdyś była zarezerwowana wyłącznie dla najdroższych telefonów.

Ceny pozostają nieznane, ale możemy się domyślać

Realme 11 Pro+ na start kosztował 2399 zł, więc podobnej ceny możemy oczekiwać i tym razem. Mniej zaawansowany Realme 11 Pro w podstawowym wariancie został wyceniony na 1799 zł - w przypadku Realme 12 Pro powinno być podobnie (jak nie tak samo). Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać do ostatniego dnia lutego. Wtedy smartfony powinny trafić także do Europy.

REKLAMA

Więcej o smartfonach możesz przeczytać na spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA