REKLAMA

Play stanął na wysokości zadania i to dosłownie. Tak operator polepszył zasięg w Polsce

Play stanął na wysokości zadania (dosłownie) i polepszył zasięg w całej Polsce. Nawet na Kasprowym Wierchu.

13.02.2024 20.20
Poczta głosowa Play
REKLAMA

Pod koniec stycznia fioletowy operator wreszcie uruchomił superszybki internet mobilny 5G na paśmie C (3400 – 3800 MHz), dzięki czemu użytkownicy korzystający z zasięgu Playa w niektórych miastach i miejscowościach mogą liczyć na prędkość pobierania rzędu nawet 1 Gb/s. Zasięg jest rozwijany dzięki nowym stacjom bazowym – w ubiegłym miesiącu powstało ich aż 60 w całej Polsce.

REKLAMA

Play polepszył zasięg w całej Polsce w styczniu. Zrobił najwyższą stację w Polsce

Jak informuje Play na swoim blogu, w ciągu minionego miesiąca wykonał bardzo dużo prac w kwestii rozwoju swojej sieci mobilnej. Według doniesień operatora lepszy zasięg uzyskali mieszkańcy Tczewa (woj. pomorskie), Strzelców Opolskich (woj. opolskie), Grudziądza (woj. kujawsko-pomorskie) oraz Trzebnicy (woj. dolnośląskie).

Zasięg poprawiono również w Olkuszu (woj. małopolskie), Zamościu (woj. lubelskie), Olsztynie (woj. warmińsko-mazurskie), czy Wyszkowa (woj. Mazowieckie). Stacje bazowe w styczniu zostały postawione w całej Polsce, ale poza standardowymi stacjami Play zrobił coś szalonego. Można rzucić stwierdzeniem, że stanął na wysokości zadania (dosłownie) i miesiąc temu… uruchomił stację bazową na Kasprowym Wierchu. Jest to najwyżej położona stacja bazowa nad poziomem morza Playa w Polsce.

Zdjęcie zawarte w poście robi wrażenie, ale dzięki takiemu posunięciu operator może zapewnić lepszy zasięg dla turystów, którzy odwiedzają to miejsce i okolice. Również w pasie nadmorskim postawiono kilka nowych stacji bazowych nad morzem – Pucku, Wejherowie, Mielnie oraz Braniewie.

Zasięg 5G w paśmie C fioletowego operatora też został polepszony

Klienci Play (oraz operatorów korzystających z zasięgu Playa - typu Mobile Vikings) mogą korzystać z sieci piątej generacji na nowym paśmie C, która zapewnia wyższe prędkości pobierania. Obecnie na zasięg superszybkiego internetu mobilnego do 1 Gb/s mogą liczyć mieszkańcy (i turyści) m.in. Warszawy, Lublina, Torunia, Łodzi, Bydgoszczy, Władysławowa i Ryków.

W pierwszym kwartale 2024 fioletowy operator ma w planach mocno rozszerzyć zasięg 5G w paśmie C w całej Polsce, oczywiście uzyskując koleje pozwolenia. Do tego czasu prawie 25 proc. populacji Polski ma znaleźć się w zasięgu 5G w paśmie C.

REKLAMA

Więcej o operatorach sieci komórkowych przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA