REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Tak pobierzesz darmowy raport historii pojazdu. Aplikacja Yanosik ma coś nowego

Aplikacja Yanosik udostępnia opcję sprawdzania raportów historii pojazdu. Dzięki czemu bez wydawania dodatkowych środków można dowiedzieć się o swoim samochodzie.

02.02.2024
7:10
Tak pobierzesz darmowy raport historii pojazdu. Aplikacja Yanosik ma coś nowego
REKLAMA

Yanosik ogłosił na swoim blogu, że wprowadza nowy format raportów historii pojazdu w aplikacji mobilnej. Aby takowy uzyskać należy wykonać kilka prostych kroków. Rozwiązanie jest owocem prac z platformą carQ, która zajmuje się na co dzień tworzeniem raportów historii pojazdów.

REKLAMA

Jak pobrać darmowy raport samochodu? W aplikacji Yanosik

Jak twierdzi producent, raporty w aplikacji mają być dostępne w trzech wariantach. Nas interesuje ten pierwszy, ponieważ jest darmowy. Chociaż później omówimy też, co gwarantują wyższe pakiety, za które trzeba zapłacić. Aby uzyskać bezpłatny raport historii pojazdu, trzeba będzie pobrać aplikację oraz podać dane z dowodu rejestracyjnego samochodu.

I to tak naprawdę tyle – w bezpłatnym darmowym raporcie historii pojazdu od carQ znajdziemy takie informacje, rok produkcji samochodu, liczba miejsc, rodzaj nadwozia, moc i pojemność silnika, lata produkcji, wersja i wiele innych danych.

(źródło: Yanosik)

Ważniejsze jednak będą dalsze informacje takie jak przebieg pojazdu z aktualnym stanem licznika, o zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego, dane z rejestrów pojazdów skradzionych, a nawet czy pojazd nie jest zabezpieczeniem należności na rzecz zaległych zobowiązań.

Dodatkowo w raporcie można liczyć na dane rejestracyjne – datę pierwszej rejestracji, pochodzenie samochodu, listę wcześniejszych właścicieli, datę ważności polisy OC oraz badań technicznych. Sprawdzimy, czy samochód został sprowadzony, czy może pochodzi z salonu z Polski.

Jest też płatna wersja raportu. To znaczy nawet dwie wersje

Obok podstawowego, darmowego raportu w aplikacji mobilnej Yanosik mamy także płatne wersje. Tańsza obok głównych danych zapewni harmonogram rekomendowanych badań i prac serwisowych w kwocie 29,90 zł, natomiast drugi kosztuje 59,90 zł i pokazuje spis szkód ze szczegółami o kosztach przeprowadzonych napraw i wymienionych elementach.

REKLAMA

Więcej o przydatnych aplikacjach i funkcjach dla kierowców przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA