REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Oto nowy Yanosik RS. Powiadomi cię o wszystkim, co dzieje się na drodze

Yanosik to nie tylko popularna aplikacja mobilna, ale także akcesoria dla kierowców. Do sprzedaży trafił Yanosik RS, czyli urządzenie, które sprawi, że będziesz mógł schować swój smartfon podczas jazdy do kieszeni.

25.08.2023
17:32
Oto nowy Yanosik RS. Sprzęt, który powiadomi cię o wszystkim, co dzieje się na drodze
REKLAMA

Yanosik RS to urządzenie, które powiadomi cię o wszystkim, co się dzieje na drodze

REKLAMA

O ile wykorzystywanie smartfona jako asystenta jazdy wydaje się wygodne, tak możliwość posiadania urządzenia, które jest zamontowane na stałe w samochodzie, może być jeszcze bardziej przydatne. Yanosik RS to najnowszy sprzęt od twórców popularnej aplikacji mobilnej, który ma działać w ten sposób - urządzenie to oferuje przydatne możliwości aplikacji ze smartfona, tyle że na osobnym sprzęcie.

Nowy komunikator drogowy został wyposażony w dotykowy ekran, który pozwala na zamontowanie go w pozycji pionowej, jak i poziomej, gdzie interfejs oczywiście dostosowuje się do orientacji wyświetlacza. Panel wyświetla wszystkie potrzebne informacje - maksymalne ograniczenie prędkości na danym odcinku, odległość do najbliższego fotoradaru, odcinkowe pomiary prędkości, czy także powiadomienia o zagrożeniach i wypadkach na trasie - które można m.in. potwierdzić.

Urządzenie wyśle też komunikat o konieczności zakupu biletu parkingowego oraz poda cennik w płatnej cenie strefie parkowania. Yanosik RS jest w stanie też zapisać ulubione miejsca podróży, które będzie można wybrać z dostępnej listy i wybrać jako punkt docelowy na trasie. Warto jednak zaznaczyć, że urządzenie nie zastąpi klasycznej nawigacji z możliwością wyświetlenia map drogowych, bo jest to tak naprawdę tylko komunikator drogowy.

Yanosik RS nie został pozbawiony funkcji asystenta autostradowego, która wykrywa autostrady, drogi szybkiego ruchu, wskazuje też najbliższe stacje paliw, czy pokazuje odległość do punktu poboru opłat. Wszystko to można skonfigurować - każde pojedyncze powiadomienie.

REKLAMA

Urządzenie może też połączyć się z głośnikami lub zestawem głośnomówiącym w samochodzie, lub interkomem w kasku motocyklowym. Jeśli połączymy go z głośnikami w samochodzie, to sprzęt działa niezależnie od radia i słuchanej muzyki, a pojawienie się komunikatów wycisza inne dźwięki.

No dobra, ale ile to wszystko kosztuje? Yanosik RS jest już dostępny w cenie 1739 zł z rocznym abonamentem za 0 zł - m.in. można go kupić w sieci sklepów Media Expert.  

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA