REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Nie wyglądaj za okno. Tapeta w Samsungach powie ci, jaka jest pogoda

Już nie musisz patrzeć za okno, aby sprawdzić, jaka jest pogoda. Samsung w najnowszej wersji nakładki One UI 6.1 wprowadza specjalną funkcję, która wam to dokładnie pokaże.

18.01.2024
13:33
Nie wyglądaj za okno. Tapeta w Samsungach powie ci, jaka jest pogoda
REKLAMA

Wielka konferencja Unpacked Samsunga już za nami. Zapowiedzianych zostało sporo nowości, które trafią do nas w najbliższym czasie. Choć Seria Samsung Galaxy S24 zajmuje centralne miejsce, dowiedzieliśmy się wiele o nadchodzącej wersji autorskiej nakładki systemowej Androida, One UI, oznaczonej cyferkami 6.1.

REKLAMA

One UI 6.1 i pogodowa tapeta

Samsung Galaxy S24, na którego pokładzie pojawi się nakładka One UI 6.1, dostanie nową funkcję Labs o nazwie "Photo Ambient Wallpaper", która jest napędzana przez sztuczną inteligencję.

Jak podaje 9to5Google, ta funkcja dynamicznie zmienia wygląd tapety w zależności od aktualnej pory dnia i warunków pogodowych. Taka tam dodatkowa nakładka, która zmienia nieco tapetę ekranu blokady czy ekranu domowego.

Tapeta zmieniająca się w zależności od pogody za oknem (Źródło: 9to5Google)

Przeczytaj więcej o nowych smartfonach od Samsunga:

Aplikacja pogodowa Samsunga zbiera informacje w czasie rzeczywistym, aby określić odpowiednią nakładkę na ekran główny lub blokadę. Informacje pogodowe są dostarczane przez aplikację Samsunga, Pogoda.

Funkcja będzie dostępna najpierw w aplikacji Labs i może wymagać dalszego dopracowania. Opis funkcji wskazuje, że użycie zdjęć zewnętrznych podczas dnia zwiększa "realizm efektów pogodowych". Użytkownicy odnajdą nową funkcję w zakładce "Zaawansowane funkcje" w ustawieniach aplikacji Labs, gdzie można wybrać nową tapetę.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA