REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Trzęsienie ziemi w Blizzardzie. Microsoft robi czystki

Gigant technologiczny zwalnia prawie 2000 pracowników niedawno przejętego studia, a jedna duża growa produkcja została wyrzucona do śmietnika.

25.01.2024
17:55
Trzęsienie ziemi w Blizzardzie. Microsoft robi czystki
REKLAMA

Pamiętacie niekończącą się sprawę z przejęciem studia Activision Blizzard przez Microsoft? Gigant technologiczny z Redmond, znany z systemu operacyjnego Windows, nie próżnuje, jeśli chodzi nowości, ale także o zmiany strukturalne. Od oficjalnego przejęcia minęły zaledwie trzy miesiące i tyle wystarczyło, żeby prawie wiele osób straciło swoją pracę.

REKLAMA

Microsoft robi czystki w firmie. Zwolnił 1900 pracowników Activision Blizzard i Xbox

Jak podaje portal The Verge, Microsoft w tym tygodniu zdecydował się na zwolnienie 1900 pracowników Activision Blizzard i Xbox. Zwolnienia dotyczą głównie pracowników Blizzard, natomiast cięcia również wpłyną na Xbox oraz ZeniMax. Dział Microsoft Gaming zatrudnia ok. 22 tys. pracowników, więc mówimy tu o zwolnieniu 8 proc. dotychczasowej liczby pracujących.

Serwis przekazał wewnętrzną notatkę Phila Spencera, która potwierdza liczbę zwolnień. Oczywiście te są podyktowane kosztami, bo jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Gdyby tego było mało, oprócz zwolnień są też dobrowolne odejścia. Prezes Blizzarda Mike Ybarra, który wcześniej przez 20 lat pracował w Microsofcie, postanowił opuścić firmę. Kolejnym dużym nazwiskiem jest Allen Adham, dyrektor ds. projektów Blizzarda, który był jednym ze współzałożycieli firmy. Również odszedł z dotychczasowej pracy.

Jak na razie nie znamy nowego prezesa Blizzarda, natomiast z obecnych danych wynika, że ten zostanie wybrany przez Microsoft w następnym tygodniu.

Zwolnienia to i zamykanie projektów. Nie będzie gry survival Blizzard

Zwolnienia będą miały też swoje konsekwencje w kwestii gier. W 2022 roku Blizzard ogłaszał, że tworzy nową grę survival, która byłaby pierwszym tak dużym projektem od wydania Overwatcha w 2016 roku. Ze względu na cięcia w kadrach gra została anulowana i najprawdopodobniej już nigdy o niej nie usłyszymy.

Pracownicy, którzy tworzyli tę produkcję, zostaną przeniesieni do innych nowych projektów (ci, którzy nie spotkali się ze zwolnieniami) Microsoftu i Xboxa. Nowa gra survival od studia Blizzard w zupełnie nowym uniwersum mogłaby być czymś naprawdę wielkim, natomiast jak widać, studio pod kierownictwem Microsoftu ma koncentrować się na swoich dotychczasowych produkcjach: Diablo, Warcraft, Overwatch i Starcraft.

Można zauważyć, że branża growa i technologiczna ma kłopoty. W samym styczniu Riot Games (twórcy League of Legends i Valorant), Google, Discord, Twitch i wielu innych gigantów zdecydowało się na masowe zwolnienia pracowników.

REKLAMA

Więcej o grach przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA