REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Nie chcesz lecieć feralnym Boeingiem? Ta wyszukiwarka ma specjalną opcję

Jeżeli ty także nie ufasz drzwiom Boeinga, popularna wyszukiwarka lotów ma coś dla ciebie. Z wyników wyszukiwania możesz wykluczyć loty samolotami Boeing 737 9 MAX - i nie tylko.

23.01.2024
11:00
Nie chcesz lecieć feralnym Boeingiem? Ta wyszukiwarka ma specjalną opcję
REKLAMA

Na początku stycznia cały świat żył historią lotu 1282 linii Alaska Airlines, w którym krótko po starcie pojawiła się ogromna dziura, wysysając część bagaży podręcznych i zmuszając załogę do awaryjnego lądowania. Choć nikt nie zginął, ani nie został ranny, perspektywa tego, że do zdarzenia może dojść ponownie, postawiła na nogi zarówno całe amerykańskie lotnictwo cywilne, jak i samych pasażerów.

REKLAMA

Nie chcesz lecieć Boeingiem 737 MAX 9? Wyszukiwarka pozwoli ci odfiltrować wszystkie loty maszyny

Mimo nakazu przeprowadzenia inspekcji wszystkich Boeingów 737 MAX 9 - czyli maszyn tego samego modelu, co samolot będący bohaterem lotu 1282 - w Stanach Zjednoczonych, oraz potwierdzenia, że modele latające po europejskim niebie wykorzystują inną, w pełni sprawną konstrukcję, pasażerom nie śpieszy się z podróżowaniem Boeingami.

Popularna wyszukiwarka i porównywarka lotów Kayak odpowiedziała na obawy pasażerów, dodając do filtra opcję wykluczającą loty obsługiwane przez samoloty Boeing 737 MAX 9. Ponadto, pozycję filtra samolotów przeniesiono, umiejscawiając go wyżej na liście filtrów.

Sam filtr nie jest nowy i po raz pierwszy pojawił się na stronie w marcu 2019 r., krótko po tym jak w Etiopii rozbił się Boeing 737 MAX 8, wiozący pasażerów lotu 302 linii Ethipian Airlines. Jeszcze przed tą katastrofą, niecałe 5 miesięcy wcześniej w Indonezji rozbił się inny Boeing 737 MAX 8 - tym razem lot 610 linii Lion Air. Aczkolwiek w swej pierwotnej formie filtr dotyczył wszystkich Boeingów 737, bez podziału na konkretne modele.

"Po gwałtownym wzroście liczby użytkowników [korzystających z filtra], Kayak przesunął swój filtr w górę, aby był bardziej widoczny dla podróżnych podczas wyszukiwania lotu. Firma dodała również możliwość filtrowania według modeli samolotów 737 Max 8 i Max 9, zwłaszcza że samoloty Max 8 są nadal w użyciu"

- przekazał rzecznik Kayak serwisowi Gizmodo, nawiązując do amerykańskiego uziemienia Boeingów 737 MAX 9.
REKLAMA

Więcej na temat samolotów i lotnictwa:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA