REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bezpieczeństwo

Dostawca energii ostrzega Polaków. Trzeba uważać na takie reklamy i telefony od oszustów

Widzieliście już w mediach społecznościowych reklamy zapewniające o wyjątkowych zyskach w inwestycje OZE firmowane przez Tauron? A może ktoś do was dzwonił w tej sprawie? Bądźcie ostrożni, bo to oszustwo.

22.12.2023
13:10
blik
REKLAMA

Cyberprzestępcy próbują wyłudzić w internecie pieniądze podszywając się pod Tauron - poinformował koncern w komunikacie. Najczęściej oszuści publikują informacje o rzekomych inwestycjach w OZE przynoszących gigantyczne zyski. Przestępcy posługują się przy tym bezprawnie wizerunkiem osób publicznych oraz logiem Tauron.

REKLAMA

Więcej ważnych artykułów o bezpieczeństwie w sieci przeczytasz na Spider`s Web:

Nowa kampania cyberprzestępców

Koncern ostrzega przed angażowaniem się w jakiekolwiek tego typu przedsięwzięcia i informuje, że żadna spółka w grupie nie prowadzi kampanii promocyjnych dotyczących produktów inwestycyjnych, pożyczkowych, finansowych. Tauron podkreśla też, że nie prowadzi w mediach oraz na platformach społecznościowych żadnych kampanii promocyjnych dot. finansowania inwestycji Grupy.

W ostatnich tygodniach zauważono wzrost aktywności cyberperzestępców. W sieci można natknąć się na fałszywe strony internetowe z użyciem wizerunku osób publicznych i logo firmy. Strony te promowane są intensywnie w mediach społecznościowych - w tym na Facebooku, Instagramie, platformie X.

W ten sposób cyberprzestępcy próbują wyłudzić pieniądze na rzekome inwestycje. Co istotne, cyberprzestępcy w trakcie kampanii nawiązują także kontakt telefoniczny oraz wykorzystują popularne komunikatory. Apelujemy do naszych klientów o zachowanie ostrożności, aby nie dać się naciągnąć 

- mówi Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy Grupy Tauron.

Gdzie zgłosić problem?

REKLAMA

Jeśli użytkownik internetu dokonał jakichkolwiek akcji na innych stronach, które udawały witrynę Tauron lub miał kontakt z cybrprzestępcami powinien zmienić dane dostępowe do swoich skrzynek e-mail czy kont bankowych, a także skontaktować się z policją.

Jeżeli natknąłeś się na fałszywe reklamy, wykorzystujące markę Tauron, możesz ostrzec innych zgłaszając taki przypadek na adres bezpieczny@tauron.pl.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA