REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Korzystasz ze Steama na tym Windowsie? Od 1 stycznia będziesz mieć problem

Po tym jak Chrome oraz sam Microsoft przybiły ostatni gwóźdź do grobu Windows 7, 8 i 8.1, osoby korzystające z leciwych już wersji systemu będą musiały pożegnać się z kolejną usługą. Żeby spędzić nowy rok na "graniu w gre" z biblioteki Steam trzeba będzie się zaopatrzyć w najnowszą wersję systemu operacyjnego Windows.

29.12.2023
10:18
Korzystasz ze Steama na tym Windowsie? Od 1 stycznia będziesz mieć problem
REKLAMA

Choć Steam kojarzymy z dystrybucją gier, które nierzadko wymagają naprawdę mocnego komputera i najnowszego systemu operacyjnego, to na najpopularniejszej na świecie platformie do dystrybucji gier znajdziemy też prostsze, mniej wymagające tytuły. A to z kolei umożliwia osobom ze słabszym sprzętem - lub osobom chcącym dać drugie życie starym komputerom i laptopom zakup, rozgrywkę oraz zdobywanie osiągnięć w tysiącach gier.

Jednak wszystko co dobre szybko się kończy. Jeżeli korzystasz z Windowsa 7, 8 lub 8.1 to po nowym roku czeka cię ważna zmiana w korzystaniu ze Steam.

REKLAMA

Korzystasz ze Steama na starszym Windowsie? 1 stycznia nadchodzi koniec

Jak informowaliśmy już w marcu, 1 stycznia 2024 roku klient platformy Steam oficjalnie przestanie wspierać systemy Windows 7, 8 oraz 8.1. A co za tym idzie, by dalej korzystać z gier zakupionych na platformie, należy zaktualizować system Windows do wersji 10 lub 11.

Zgodnie z informacjami podanymi przez dział pomocy technicznej Steam, porzucenie wsparcia podyktowane jest zależnością klienta od wbudowanej w niego przeglądarki Google Chrome, która wsparcie dla Windows 7, 8 i8.1 porzuciła na początku tego roku. Co nie dziwi biorąc pod uwagę fakt, że sam Microsoft także porzucił wsparcie dla leciwego systemu.

Choć klient Steam będzie kontynuował wsparcie dla Windowsa 10, to tutaj warto zastanowić się nad długofalowym planem. Bowiem wsparcie dla Windows 10 będzie kontynuowane przez Microsoft aż do 14 października 2025 roku.

REKLAMA

Więcej na temat Steam:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA