REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Steam pokazuje teraz, w co grałeś w 2023 r. Ale to nie koniec ciekawych informacji o twojej aktywności

Valve opublikował funkcję przeglądu roku na Steam. Przypomina to Spotify Wrapped, lecz w wersji dla graczy. Popularna platforma pokaże, w co grałeś w 2023 roku.

20.12.2023
7:33
Steam pokazuje teraz, w co grałeś w 2023 r. Ale to nie koniec ciekawych informacji o twojej aktywności
REKLAMA

Wielkimi krokami kończy się grudzień, więc zamykany jest obecny rok. W branży technologicznej zostały rozdane nagrody - m.in. dla najlepszych aplikacji w sklepie Google Play, App Store. Wiele firm postanowiło udostępnić użytkownikom podsumowania. Przykładowo PlayStation, Spotify, YouTube, pozwalają sprawdzić, jaki był mijający rok. Trochę spóźniony na salony wlatuje Steam.

REKLAMA

Steam podsumuje growy rok 2023. Nie chodzi tylko o liczbę godzin

Korzystający ze Steama dobrze wiedzą, że liczbę godzin w danej grze mogą sprawdzić wchodząc na swój profil, zresztą jak ostatnią aktywność, czyli w co się grało w ciągu ostatnich 2 tygodni. Są to elementy, które można sprawdzić na co dzień bez dodatkowych podsumowań. Tegoroczny przegląd roku Steam (to już druga edycja – w ubiegłym roku mieliśmy Steam Replay) wskazuje wiele więcej informacji.

Aby sprawdzić Podsumowanie Steam 2023 Roku wystarczy wejść do sklepu Steam w aplikacji lub na stronę internetową. Co zobaczymy? Przede wszystkim wszystkie gry, w które graliśmy, ale także liczbę odblokowanych osiągnięć we wszystkich tytułach wraz ze wskaźnikiem rzadkich osiągnięć, czas rozgrywki z użyciem klawiatury i myszy oraz kontrolera (wyrażonego w procentach) i później trzy najchętniej ogrywane produkcje.

W moim przypadku były to Cyberpunk 2077, Marvel’s Spider-Man Remastered oraz The Last of Us Part 1. Dodatkowo wyświetlą nam się statystyki porównawcze względem innych użytkowników na Steamie z odblokowanymi osiągnięciami, rozegranymi grami oraz najdłuższą serią codziennego grania wraz z medianami użytkowników.

Poniżej znajdują się wskaźniki rozegranych nowych tytułów (wydanych w 2023), wykres radarowy z rodzajami najchętniej ogrywanych gier czy statystyki liczbowe typu zdobyte odznaki, podarowane gry czy dodani w tym roku znajomi.

Tak naprawdę nie mamy tu liczby godzin, ale Steam pokaże nam też, w których miesiącach najchętniej graliśmy (i w co graliśmy).

Dodatkowo całe podsumowanie możemy udostępnić znajomym – na samej górze jest duży guzik „Udostępnij” z możliwością ustawienia prywatności udostępniania linków: prywatna, publiczna i tylko dla znajomych.

REKLAMA

Więcej o grach możesz przeczytać na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA