REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Realme właśnie zapowiedziało długo wyczekiwanego flagowca. Uwagę zwraca... peryskop

Realme pokazuje, że w nadchodzącym 2024 roku będzie na co czekać. Bowiem najnowszy zwiastun w mediach społecznościowych wskazuje, że najnowszy smartfon producenta będzie mieć obiektyw peryskopowy. Niewykluczone także, że spełni się marzenie osób śledzących premiery na rynku chińskim.

29.12.2023
10:52
Realme właśnie zapowiedziało długo wyczekiwanego flagowca. Uwagę zwraca... peryskop
REKLAMA

Inwestowanie w rozwój aparatów to ostatni trend wśród producentów smartfonów, którzy za pomocą jeszcze doskonalszych obiektywów próbują zachęcić do zakupu swoich urządzeń. Wobec czego coraz częściej w aparatach możemy spotkać obiektywy peryskopowe, taki jak ten w Xiaomi 13 Ultra.

Szybko przypomnijmy sposób działania obiektywów peryskopowych, który opisał Paweł Grabowski przy okazji trafienia do sieci pierwszych renderów OnePlus 12. Soczewki ustawione są prostopadle do matrycy, dzięki czemu ich budowa przypomina peryskop i pozwala na największe możliwe przybliżenie obrazu bez straty jakości.

REKLAMA

Realme GT5 Pro czy Realme 12 Pro+? W każdym razie: Realme z peryskopem na horyzoncie

Indyjski profil Realme w serwisie X (dawnym Twitterze) opublikował zwiastun nadchodzącego smartfona. Post nie zawiera żadnej konkretnej nazwy urządzenia, a jedynie pokazuje fotografię obiektywu z podpisem "No periscope. No flagship".

Nie byłby to pierwszy smartfon Realme z obiektywem peryskopowym, bo tym był Realme X3 SuperZoom z 2020 roku, natomiast ostatnim był Realme GT5 Pro zaprezentowany zaledwie miesiąc temu. Jednak problem ze smartfonem polega na tym, że nie doczekał się on globalnej premiery, będąc w sprzedaży jedynie w Chinach.

Spekuluje się, że bezimienny smartfon zapowiedziany przez Realme India to właśnie Realme GT5 Pro, jednakże całkiem prawdopodobnym scenariuszem jest także Realme 12 Pro+.

REKLAMA

Więcej na temat Realme:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA