REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Realme GT 5 Pro - oto nowy telefon dla wymagających

Realme GT 5 Pro miał premierę. To najnowszy sztandarowy smartfon marki, który ma przede wszystkim kusić ceną i możliwościami w swojej kwocie. Sprzęt ma na pokładzie wszystko, czego potrzebuje bardziej wymagający użytkownik.

07.12.2023
14:23
Realme GT 5 Pro - oto nowy telefon dla wymagających
REKLAMA

Smartfony Realme bardzo przypominają te od Oppo oraz OnePlusa, a to wszystko przez to, że firma należy do jednego koncernu technologicznego – wystarczy spojrzeć na ostatniego OnePlus Open i Oppo Find N3. W przypadku nowego Realme GT 5 Pro mamy bardzo podobną specyfikację do ostatnio zaprezentowanego OnePlusa 12. Różnice są, ale bardzo małe.

REKLAMA

Realme GT 5 Pro – najnowszy i najpotężniejszy smartfon marki

Jeśli chodzi o specyfikację techniczną Realme GT 5 Pro, to tak naprawdę nie ma tu większych kompromisów. Urządzenie ma oczywiście najmocniejszy procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 wspierany przez maksymalnie 16 GB pamięci operacyjnej LPDDR5X wraz z maksymalnie 1 TB przestrzeni na dane UFS 4.0.

Ekran jest duży i zagięty po bokach – to oczywiście panel OLED LTPO o przekątnej 6,78 cala pracujący w rozdzielczości 1,5K wraz z adaptacyjnym odświeżaniem do  144 Hz. Wyświetlacz smartfona jest bardzo, ale to bardzo jasny – oferuje szczytowe 4500 nitów, chociaż jest to wartość uzyskiwana w specjalistycznych warunkach – w codziennym użytkowaniu powinniśmy się spodziewać maksymalnej jasności rzędu 1600 nitów. Ekranowi nie brakuje małego otworu na aparat przedni do zdjęć selfie.

Realme GT 5 Pro również nie zawiedzie pod względem czasu pracy na baterii, ponieważ został wyposażony w duży akumulator o pojemności 5400 mAh ze wsparciem ładowania przewodowego o mocy 100 W, wraz z bezprzewodowym 50 W (taki sam zestaw oferuje OnePlus 12).

Smartfon ma na pokładzie mocny zestaw trzech aparatów na tylnej obudowie z głównym 50-Mpix modułem Sony LYT-808 teleobiektywem peryskopowym na 50-Mpix matrycy IMX890 o 3-krotnym zbliżeniu optycznym (i 120-krotnym hybrydowym) oraz 8-Mpix modułem IMX355 do zdjęć ultra szerokich. Na przodzie jest 32-Mpix aparat do selfie.

Z dodatkowych funkcji Realme GT 5 Pro warto wspomnieć o obecności USB-C 3.2, chłodzenia bazującego na komorze parowej oraz systemie Android 14 z nakładką Realme UI 5.0 od wyciągnięcia z pudełka, który ma zapewnione trzy aktualizacje systemu i cztery lata poprawek bezpieczeństwa.

Więcej o smartfonach przeczytasz na Spider's Web:

Realme GT 5 Pro: cena i dostępność

Jak na razie Realme GT 5 Pro jest dostępny wyłącznie w Chinach (przedsprzedaż już ruszyła, sprzedaż zacznie się 14 grudnia), a jego cena w wersji 12/256 GB zaczyna się od 3399 juanów (ok. 1920 zł). Jeśli trafi na globalny rynek i do Polski możemy się spodziewać oczywiście wyższej ceny, natomiast będzie to zdecydowanie ten jeden z bardziej przystępnych cenowo sztandarowych smartfonów dostępnych w 2024 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA