REKLAMA

To ma być najlepszy aparat wśród smartfonów. Są zdjęcia i specyfikacja Xiaomi 13 Ultra

Xiaomi 13 Ultra zadebiutuje już za kilka dni, ale już teraz praktycznie cała specyfikacja jest już dostępna. Producent chwali się, że jego aparat przekracza granice i jest najlepszy, jaki można spotkać w smartfonie. Całość dzięki współpracy z kultową firmą Leica i 1-calowej matrycy.

11.04.2023 17.49
To ma być najlepszy aparat wśród smartfonów. Są zdjęcia i specyfikacja Xiaomi 13 Ultra
REKLAMA

Xiaomi 13 Ultra to pokaz siły chińskiego producenta, który jest tak pewny swojego urządzenia, że planuje wprowadzenie go na wszystkich ważnych światowych rynkach, w tym europejskim. Przy powstawaniu tego urządzenia kierowano się zasadą zero kompromisów. Jeżeli specyfikacja się potwierdzi, to zapewnienia Xiaomi mogą być jak najbardziej realne.

REKLAMA

Xiaomi 13 Ultra ma cztery imponujące aparaty z tyłu

Każdy z nich ma rozdzielczość 50 megapikseli i wyposażony jest w obiektywy Leica Summicron. Podstawowy Sony IMX 989 oferuje 1-calową matrycę, dzięki której piksele mogą być większe i mogą zbierać więcej światła, co będzie miało kolosalne znaczenie przy słabych warunkach oświetleniowych. Dodatkowo główny aparat ma zmienną przysłonę. W zależności od warunków w trybie automatycznym aparat będzie mógł ją otwierać i przemykać, natomiast w trybie Pro kontrola nad przysłoną zostanie oddana w ręce użytkownika.

Drugi aparat wyposażono ultraszerokokątny obiektyw, ale ten akurat jest mniej ciekawy. Najciekawsze są dwa aparaty odpowiadające za zoom. Pierwszy - portretowy - ma 3,2-krotny zoom, a drugi 5-krotny zoom peryskopowy. Mówi się, że dzięki odpowiednim algorytmom Xiaomi 13 Ultra ma zaoferować 120-krotny zoom cyfrowy, czyli trochę większy niż u obecnego króla zoomu - Samsunga Galaxy S23 Ultra.

Xiaomi 13 Ultra to superflagowiec pod każdym względem

Napędza go Snapdragon 8 Gen 2, który łączy się z 8/12/16 GB pamięci RAM (LPDDR5x) i 256/512 GB pamięci na dane (UFS 4.0). Ekran urządzenia to AMOLED LTPO o przekątnej 6,7 cala, rozdzielczości QHD+ oraz częstotliwości odświeżania 120 Hz. Zdjęcia wskazują na to, że będzie delikatnie zakrzywiony na bocznych krawędziach.

REKLAMA

Akumulator zaoferuje pojemność 4900 mAh, obsługuje ładowanie przewodowe z mocą do 90 W i bezprzewodowe do 50 W. Spodziewane wymiary urządzenia ro 163,1 x 74,6 x 9,57 mm. Grubość w miejscu wyspy wyniesie aż 15,61 mm, co oznacza, że będzie naprawdę imponująca.

Premiera ma się odbyć już 18 kwietnia.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA