REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Xiaomi 13 Ultra pojawi się również w Polsce. To superflagowiec z potężnym aparatem

Xiaomi 13 Ulta według pierwszych informacji miał występować na wyłącznie na chińskim rynku, co bardzo mnie zasmuciło ze względu na możliwości tego telefonu. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że producent postanowił zaatakować również trudniejsze rynki, w tym europejski. To świetna wiadomość, bo Xiaomi nie miało jeszcze tak potężnego telefonu.

06.04.2023
17:54
xiaomi 13 test 5
REKLAMA

Xiaomi 13 Ultra to rywal dla superflagowców w rodzaju Samsunga Galaxy S23 Ultra czy iPhone'a 14 Pro Max. Producent postanowił upakować do niego najmocniejsze podzespoły dostępne na rynku i zaprosić do współpracy nad aparatami kultową Leicę. To swoisty pokaz siły, że producent, który do tej pory kojarzył się ze świetnie wycenionymi telefonami z dużymi możliwościami, jest gotowy rzucić rękawicę w najbardziej wymagającym segmencie rynkowym. To telefon dla najbardziej wymagających użytkowników. Premiera już w kwietniu.

REKLAMA

Xiaomi 13 Ultra - co o nim wiemy?

Procesor użyty w tym smartfonie to obecnie najmocniejszy na rynku Snapdragon 8 Gen 2 sparowany z 16 GB pamięci RAM (LPDDR5x) i 1 TB pamięci na dane (UFS 4.0). Ekran urządzenia to AMOLED LTPO o przekątnej 6,7 cala, rozdzielczości QHD+ oraz częstotliwości odświeżania 120 Hz.

REKLAMA

Ale najważniejsze są aparaty opracowane przy współpracy z Leicą. Z przodu znajdzie się kamera do selfie o rozdzielczości 32 megapikseli. Z tyłu natomiast znajdą się cztery aparaty, z których każdy będzie miał 50 megapikseli rozdzielczości. Matryca głównego ma 1 cal, co gwarantuje świetną jakość zdjęć. Jeden z aparatów będzie obsługiwał zoom peryskopowy. Jak wykazały nasze testy nawet podstawowy model Xiaomi 13 robi świetne ujęcia, model Pro wznosi je na jeszcze wyższy poziom, więc nie mogę się doczekać, co pokaże wersja Ultra. Czy będzie miotłą, która wymiecie konkurencję? Dowiemy się już niedługo.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA