REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

W Google Maps pojawił się nowy widok. Docenią go kierowcy

Niebawem zobaczysz trójwymiarowe budynki w Mapach Google w Android Auto. Gigant technologiczny testuje zmianę, która w niedalekiej przyszłości ma szansę trafić do każdego użytkownika popularnej aplikacji.

19.12.2023
8:22
mapy google opłaty kwoty
REKLAMA

Niektórzy użytkownicy Android Auto donoszą, że zyskali nowy widok Map Google. Na wyświetlaczach w samochodach widzą zupełnie odświeżony wygląd budynków 3D, który wprowadza głębie w aplikacji. Rozwiązanie może pomóc kierowcy szczególnie wtedy, gdy przemierza nową trasę.

REKLAMA

Trójwymiarowe budynki w Google Maps w Android Auto

Nowy wygląd z trójwymiarowymi budynkami w Mapach Google na Android Auto pojawił się u wybranych testerów. Funkcja obecnie wprowadza lekko widoczne sylwetki zabudowań na pokazywanej przez aplikację trasie. Są one półprzezroczyste, więc nie przeszkadzają w zorientowaniu się w położeniu.

(źródło: u/seemebreakthis | Reddit)

Rozwiązanie może pomóc kierowcy, który jest w określonej lokalizacji po raz pierwszy. Budynek będzie stanowić punkt odniesienia na trasie. To stosunkowo mała zmiana, która obecnie jest w fazie testów wśród pierwszych użytkowników Map Google użytkujących aplikację na Android Auto oraz Apple CarPlay. Rozwiązaniu obecnie nie brakuje wad – m.in. nie ma możliwości wyłączenia widoku 3D budynków.

Funkcja nie jest efektem aktualizacji, a najpewniej przełącznika po stronie serwera, który wprowadza funkcję dla nielicznych użytkowników. Jak na razie nie ma informacji, kiedy trójwymiarowy widok budynków w Mapach Google miałby zostać udostępniony dla wszystkich użytkowników.

Niemniej, jeśli funkcja jest już testowana to może oznaczać, że w niedalekiej przyszłości zostanie wprowadzona dla wszystkich. To byłaby kolejna duża aktualizacja po stosunkowo niedawno wprowadzonym uaktualnieniu kolorystki panującej w Mapach Google.

Ta ostatnia zmiana nie spodobała się wielu użytkownikom na całym świecie, więc Google raczej będzie ostrożny w kwestii wprowadzania nowości wizualnych do swojej aplikacji z mapami, która bądź co bądź jest najpopularniejszym oprogramowaniem tego typu dostępnym na rynku.

REKLAMA

Więcej o Mapach Google przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA