REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Zaufali Mapom Google i wylądowali pośrodku niczego. Dosłownie

Kiedy jedziemy nieznaną trasą, instynktownie polegamy na wszelkiego rodzaju mapach. Jak pokazuje pewna historia, czasami warto także przed podróżą przeczytać lokalne informacje, by dowiedzieć się, że każdy objazd zaproponowany przez Mapy Google, poprowadzi cię na pustkowie.

28.11.2023
9:44
Zaufali Mapom Google i wylądowali pośrodku niczego. Dosłownie
REKLAMA

Jakiś czas temu informowaliśmy o historii pewnego Amerykanina, który prowadząc samochód w nieznanym mu terenie, polegał wyłącznie na Mapach Google. Te natomiast pokierowały go na zawalony most, doprowadzając do śmierci mężczyzny. Sprawa nabrała rozgłosu nie tylko ze względu na okoliczności, ale i rekordowe odszkodowanie, jakiego domaga się rodzina.

Podobna historia zdarzyła się ponownie. Tym razem nikt nie zginął, jednak Google źle pokierowało nie jeden, a kilkanaście samochodów.

REKLAMA

Kolejna historia pokazuje, że Mapy Google mogą zgubić

Shelby Easier, Amerynkanka będąca właścicielką konta na TikToku @justdoingshelbythings kilka dni temu zgubiła się na pustyni. Shelby wraz z bliskimi wracała z Las Vegas do Los Angeles. Do nawigacji w trasie wykorzystali oni Mapy Google, które zasugerowały, aby zamiast jechać autostradą międzystanową nr 15, pojechali oni alternatywną, poboczną trasą - według aplikacji 50 minut szybszą. Według informacji, które Shelby przekazała serwisowi SFGate, autostrada miała być wolniejszym rozwiązaniem ze względu na trwającą burzę piaskową, typową dla owych terenów.

Tak więc grupa zboczyła z autostrady, w kierunku trasy sugerowanej przez Mapy Google. Jak się później okazało, Mapy Google pokierowały grupę nie na objazd, a na środek jednej z pustyni stanu Nevada. Shelby i jej bliscy zorientowali się, że utknęli w momencie, gdy... napotkali grupę innych samochodów, które obrały identyczną trasę sugerowaną przez Mapy Google.

W czasie oczekiwania na pomoc drogową Shelby uruchomiła Mapy Apple, które pokazały jej jak bardzo ona i jej bliscy zboczyli z trasy.

Shelby Easier / SFGate

- To był nasz pierwszy raz, kiedy jechaliśmy do/z Vegas, więc nie wiedzieliśmy, że tak naprawdę można jechać tylko autostradą nr 15 tam i z powrotem

- powiedziała Shelby.

Ponieważ samochód wjechał na nieprzystosowaną do jazdy, pustynną nawierzchnię, został on uszkodzony na tyle poważnie, że pomoc drogowa zabrała go z powrotem do Las Vegas celem naprawy, a grupa wróciła do Los Angeles samolotem.

Więcej na temat Google Maps:

REKLAMA

Zdjęcie główne: Sheryl Watson / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA