REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie /
  3. Poradniki
  4. Oprogramowanie /
  5. Smartfony - Poradniki

Jak wyłączyć mówienie telefonu, czyli TalkBack? Poradnik

Zabawa ustawieniami telefonu lub zbyt długie przytrzymanie przycisków głośności sprawiły, że telefon zaczął mówić? Nie martw się, po prostu włączyłeś TalkBack - a my podpowiadamy, jak go wyłączyć.

11.12.2023
6:10
Jak wyłączyć mówienie telefonu, czyli TalkBack? Poradnik
REKLAMA

Jedną z najbardziej przydatnych usług ułatwień dostępu wbudowanych w system operacyjny Android jest TalkBack. Bowiem funkcja pozwala poruszać się po interfejsie urządzenia za pomocą wielu różnych opcji, takich jak zamiana tekstu na mowę, gesty czy wibracje.

REKLAMA

Chociaż jest to niewątpliwie przydatna funkcja, jest ona przydatna przede wszystkim dla osób, które rzeczywiście potrzebują instrukcji głosowych do nawigacji w systemie Android. Z tego poradnika dowiesz się jak wyłączyć TalkBack w telefonach z Androidem.

Wyłączanie TalkBack w Androidzie - wszystko co musisz wiedzieć:

Co to TalkBack?

TalkBack to usługa dostępności stworzona przez Google z myślą o użytkownikach smartfonów, którzy mają różnego rodzaju problemy ze wzrokiem i by poprawnie używać urządzenia z Androidem, potrzebują wskazówek głosowych.

Gdy TalkBack jest włączony, elementy na ekranie są obrysowane ramką, a urządzenie podaje instrukcje dźwiękowe dotyczące tego, co znajduje się na ekranie. Zamiast typowych interakcji dotykowych, telefonem można sterować za pomocą specjalnych gestów.

Jak wyłączyć TalkBack w telefonie z Androidem?

  1. Otwórz Ustawienia telefonu
  2. Przejedź niżej, aż zobaczysz opcję "Dostępność" lub "Ułatwienia dostępu"
  3. Wybierz "TalkBack"
  4. Wyłącz TalkBack

Nazewnictwo, ale i wygląd ustawień może nieznacznie różnić się pomiędzy różnymi wersjami systemu Android i różnymi modelami telefonów. Jeżeli nie możesz znaleźć ustawień Ułatwień dostępu w swoim telefonie, skorzystaj z wyszukiwania Ustawień i wyszukaj "TalkBack".

Wyłączanie TalkBack poprzez skrót klawiszowy w Androidzie

TalkBack wyłączysz także poprzez jednoczesne wciśnięcie i przytrzymanie obu fizycznych klawiszy zmiany głośności.

REKLAMA

Więcej poradników dotyczących smartfonów:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA