REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Ludzie domagają się nowego Thermomiksa. Producent powiedział, co z tym zrobi

Osoby zainteresowane Thermomiksem już mogłyby wydać niemałe pieniądze na sprzęt, ale pewnie zastanawiają się, czy lada moment nie wyjdzie nowa, lepsza wersja, a one zostaną z TM6 jak Himilsbach z angielskim. Vorwerk uspokaja, a wręcz zachęca do szukania konsultantów.

23.11.2023
9:21
Ludzie domagają się nowego Thermomiksa. Producent powiedział, co z tym zrobi
REKLAMA

Normą jest, że smartfony czy komputery regularnie dostają nowe wersje urządzeń co roku. Z tego też powodu niektórzy mogą martwić się, że lada moment Thermomix TM6 nie będzie „tym jedynym” Thermomiksem, a wersją przestarzałą, ustępującą miejsca modelowi TM7. Czy takie obawy są słuszne? Poniekąd tak, skoro obecny model na rynku jest od dobrych kilku lat. Wprawdzie wciąż dostaje specjalne, limitowane edycje, ale taka przerwa w wypuszczaniu nowych wersji jest na rynku elektroniki rzadkością.

REKLAMA

Thomas Stoffmehl, rzecznik zarządu Vorwerk, mimo wszystko zapewnia, że w 2024 r. nowego Thermomiksa nie będzie. Dlaczego? Odpowiedź jest z perspektywy producenta prosta – kolejne urządzenie nie jest zwyczajnie potrzebne. TM6 to wciąż idealny robot kuchenny, najlepszy w swojej kategorii, nie owija w bawełnę przedstawiciel firmy.

Na Spider's Web piszemy o innych alternatywach dla Thermomiksa:

Nie oznacza to, że nowych dodatków do Thermomiksa nie będzie

Sens utrzymania na rynku TM6 tłumaczyć ma nowy gadżet - Thermomix Sensor. To nic innego jak termometr Bluetooth pozwalający precyzyjniej ustalić temperaturę przygotowanego dania. Wyposażone w dwa czujniki urządzenie – jeden do temp. wewnętrznej (do 100 stopni) i jeden do zewnętrznej (do 275 stopni) – ma sprawić, że „pieczenie potraw stanie się jeszcze łatwiejsze i przyjemniejsze”, jak deklaruje Vorwerk. I to właśnie termometr dla producenta Thermomiksów jest wejściem na kolejny poziom innowacji. Cena w Polsce wynosić będzie według szacunków i przeliczeń ok. 650 zł, a premiera w pierwszej połowie 2024 r.

REKLAMA

Z braku nowego Thermomiksa cieszy się zapewne Lidl, który na polskim rynku najbardziej podgryza droższego i przez to bardziej prestiżowego konkurenta.„Lidlomix”, jak pieszczotliwie – i ku niezadowoleniu firmy Vorwerk – nazywany jest Monsieur Cuisine Smart sprzedawany będzie z okazji Black Friday za 1799 zł. Promocja będzie trwała tylko dwa dni (24-25 listopada).

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA