REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Samsung potwierdził, czy zrobi taniego składanego smartfona. Odpowiedź jest jednoznaczna

Najnowsze doniesienia jasno potwierdzają, że na rynku nie pojawi się średniopółkowy składany smartfon Samsung Galaxy. Telefony ze składanymi ekranami w dalszym ciągu będą dla tych, którzy są w stanie zapłacić więcej.

14.11.2023
19:37
galaxy z flip 5 opinie samsung skladany smartfon z klapka
REKLAMA

Ostatnio pojawiły się informacje, o tym, że koreański gigant technologiczny miał planować wprowadzenie składanego smartfona ze średniego segmentu w 2024 roku. Doniesienia te pochodziły od sprawdzonego informatora, którego przecieki już niejednokrotnie się sprawdzały, jednak tym razem się nie udało. Samsung postanowił zdementować tę plotkę.

REKLAMA

Samsung potwierdza. Nie będzie taniego składanego smartfona

Potwierdzenie przekazał nam koreański portal Korea JoongAng Daily, który uzyskał odpowiedź od rzecznika prasowego Samsunga. Fragment oświadczenia wygląda tak:

Nie planujemy produkcji składanych smartfonów ze średniej półki cenowej, a najnowsze plotki są bezpodstawne.

We wcześniejszej plotce była mowa o smartfonie ze składanym ekranem w cenie ok. 400 - 500 dolarów, co stanowi kwotę zbliżoną do ceny, za jaką w USA można kupić na przykład Galaxy A54 5G. W Polsce, na początku, podstawowy model (z 128 GB wbudowanej pamięci na dane) kosztował 2300 zł. Spekulowano, że miała być to jeszcze tańsza wersja Galaxy Z Flipa, czyli smartfona z klapką.

Mimo że oświadczenie wyklucza możliwość pojawienia się składanego smartfona ze średniej półki, to wcale nie oznacza, że na rynku nie zawita bardziej przystępny cenowo telefon tego typu. Przykładem może być model w stylu podstawowej Motoroli Razr 40 (nie Ultra), która zadebiutowała w cenie 4000 zł na naszym rynku. Co prawda, urządzenia w tej kwocie nie można sklasyfikować jako średniopółkową propozycję, ale jako bardziej przystępną opcję już tak.

Poza tym, już w 2022 roku do sieci wpłynął raport sugerujący możliwość pojawienia się składanego smartfona Samsunga poniżej 800 dolarów. Przeliczając kwotę na nasze (dodając podatki), wyszłoby ok. 4000 zł, więc nie należy skreślać bardziej przystępnych Galaxy Z Flipów. Nie każdy przecież potrzebuje najlepszego zestawu aparatów i procesora - z pewnością wielu fanów technologii wolałoby wybrać składany ekran, jednocześnie oszczędzając na pozostałych komponentach.

REKLAMA

Więcej o smartfonach piszemy na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA