REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Messenger dodał Notatki w Polsce. Jak dodać swój status?

Meta dodała do Messengera funkcję, którą możecie kojarzyć z innego produktu firmy. Pozwoli ona podzielić się waszymi przemyśleniami w formie krótkiego tekstu. Jak z tego skorzystać?

15.11.2023
10:04
Messenger ma notatki. Jak je dodać?
REKLAMA

Meta lubi eksperymentować. A gdy dany eksperyment okaże się sukcesem, to firma wprowadza jego owoce do reszty produktów. Nie inaczej jest teraz: notatki na Instagramie trafiły do Polski w lutym 2023 r., podbijając serca niektórych instagramowiczów. Teraz ta sama funkcja trafia do popularnego komunikatora Mety.

REKLAMA

Messenger dostał notatki. Status dostępny dla każdego

Użytkownicy Messengera w Polsce zaczęli zgłaszać dodanie nowej funkcji do rodzimej wersji aplikacji. Chodzi o notatki, które wcześniej zadebiutowały na Instagramie. Teraz użytkownicy komunikatora mogą dzielić się swoim statusem, który jest widoczny w karuzeli ze znajomymi:

Notatka może zawierać maksymalnie 60 znaków (ze spacjami!) i udostępniana jest każdemu znajomemu, który korzysta z Messengera. Gdy będziecie mieli wyłączony status aktywności, osoby z notatkami będą pojawiały się jako pierwsze w karuzeli ze znajomymi. 

Jakie inne nowości szykuje Meta? Przeczytajcie o nich na Spider's Web:

Internauci z Polski nie kryją zdziwienia nową funkcją Messengera:

Nowość w aplikacji Messenger. Jak dodać notatkę?

Jeżeli zastanawialiście się, jak wygląda proces dodawania notatki, już tłumaczę, chociaż nie ma tutaj niczego skomplikowanego. Po pierwsze pamiętajcie, żeby mieć najnowszą wersję komunikatora Messenger.

Po otwarciu aplikacji, obok waszego zdjęcia profilowego w górnej części ekranu, znajdziecie grafikę chmurki z plusem w środku. Kliknijcie ją, aby przejść do ekranu dodawania notatki.

Jak dodać notatkę w aplikacji Messenger (fot. Spider's Web)

W polu tekstowym możecie wpisać wszystko, ale z jednym ograniczeniem: maksymalna liczba znaków wynosi 60, w ten limit wliczają się także spacje. Bezproblemowo możecie skorzystać z emotikonów w opisie.

Jak dodać notatkę w aplikacji Messenger (fot. Spider's Web)

Notatka będzie aktywna przez 24 godziny od dodania. Istnieje też możliwość usunięcia jej w dowolnej chwili przed tym czasem. Wystarczy, że klikniecie ją na waszym profilu i wybierzecie opcję "usuń notatkę":

REKLAMA

To tyle! Będziecie korzystali z notatek w Messegerze?

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA