REKLAMA

Włączasz Instagrama, a tam Gadu-Gadu. Nowa funkcja już tu jest

Pamiętacie rok 2012, kiedy - wtedy jeszcze - Facebook przejął Instagrama, którego sercem była komunikacja poprzez zdjęcia robione za pomocą telefonu? Zespół Instagrama otwarcie przyznaje, że fotografie nie są w stanie wyrazić wszystkiego, a do użytkowników w Europie trafia nowa, tekstowa funkcja platformy.

30.01.2023 19.48
Włączasz Instagrama, a tam Gadu-Gadu. Nowa funkcja już tu jest
REKLAMA

W grudniu pisaliśmy o pomysłach Mety na stworzenie alternatywy dla Twittera. Wśród kilku idei wyróżnił się plan stworzenia osobnego kanału na Instagramie, który byłby czysto tekstowym miejscem wymiany przemyśleń i informacji. Już wtedy pracownicy koncernu roboczo ochrzcili pomysł jako "Instagram Notes".

Zaledwie tydzień później okazało się, że nie była to jedynie koncepcja luźno rzucona podczas służbowego spotkania - w połowie grudnia Meta ogłosiła wprowadzenie do Instagrama funkcji Notes. Teraz Instagramowe Notatki wchodzą do Europy, w tym do Polski.

REKLAMA

Już nie tylko zdjęcia. Na Instagramie podzielisz się statusem

Jak poinformował Adam Mosseri, szef Instagrama, od 30 stycznia użytkownicy Instagrama na całym świecie mogą cieszyć się funkcją Notes.

Notatki to 60 znakowe wiadomości, sposobem udostępniania przypominające statusy Gadu-Gadu. Grono odbiorców notatki może odpowiedzieć na nie, co rozpocznie czat pomiędzy autorem a odbiorcą. Notatki widoczne są na Instagramie przez 24 godziny, a ich autor nie może zobaczyć, kto przeczytał notatkę. Może ją natomiast w każdej chwili zmienić lub usunąć.

Jak utworzyć notatkę na Instagramie?

  1. Przejdź do skrzynki odbiorczej na Instagramie poprzez dotknięcie ikony w prawym górnym rogu ekranu
  2. Dotknij swojego zdjęcia profilowego w lewym górnym rogu ekranu
  3. Dotknij "Napisz, co u Ciebie" i napisz treść swojej notatki.
  4. Następnie zdecyduj, kto może zobaczyć twoją notatkę. Notatki na Instagramie mogą być udostępniane jednej z dwóch grup odbiorców: "Obserwatorom, których obserwujesz" lub "Bliskim znajomym".
  5. Kiedy wszystko jest gotowe, dotknij "Udostępnij" w prawym górnym rogu ekranu
REKLAMA
 class="wp-image-3168219"

Aby zmienić lub usunąć notatkę ponownie dotknij swojego zdjęcia profilowego w skrzynce odbiorczej. Skrzynka odbiorcza jest również miejscem, w którym zobaczysz notatki innych użytkowników Instagrama.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA