REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

WhatsApp porzuca tego Androida. Na tej wersji systemu już nie porozmawiasz

Najlepszy moment na wymianę telefonu nie jest wtedy, gdy spada wydajność baterii albo wychodzi jego następca, ale gdy WhatsApp oficjalnie porzuca wsparcie dla systemu operacyjnego na nim zainstalowanego. Z najpopularniejszym komunikatorem świata pożegnali się właśnie użytkownicy niemal 10-letniego Androida Kitkat.

25.10.2023
8:55
WhatsApp porzuca tego Androida. Na tej wersji systemu już nie porozmawiasz
REKLAMA

WhatsApp to najpopularniejszy komunikator świata i wśród jego użytkowników znajdziemy zarówno osoby używające najnowszych wydań mobilnych systemów operacyjnych - Android 14 i Android 13 czy iOS 17 i iOS 16, jak i nieco starszych, mających już kilka lat wersji owych systemów.

Sporą część użytkowników WhatsApp stanowią także użytkownicy, którzy z różnych przyczyn - finansowych lub po prostu przyzwyczajenia - korzystają ze smartfonów z porzuconymi przez Google wersjami systemu Android. Jeżeli do niej należysz, to mamy złą wiadomość.

REKLAMA

WhatsApp porzuca wsparcie dla Androida 4.4 KitKat

Jak poinformował serwis WABetaInfo, wraz z ostatnią aktualizacją WhatsApp oficjalnie przestaje działać na Androidzie 4.4 KitKat. Decyzja twórców aplikacji nie jest zaskoczeniem, bowiem testowa wersja WhatsApp (tzw. beta) porzuciła wsparcie dla Androida KitKat już w kwietniu bieżącego roku. Wsparcie dla systemu iOS pozostało niezmienne - minimalnie iOS 12 lub nowszy.

Warto także wspomnieć, że KitKat 31 października będzie obchodził okrągłe 10 urodziny (albo już obchodził, jeżeli licząc od daty zaprezentowania go - 3 września 2013). Tak więc WhatsApp wspierał Androida 4.4 przez niemal 10 lat.

Obecnie z Androida 4.4 korzysta mniej niż 1 proc. użytkowników urządzeń z systemem Android, a KitKata porzuciło w lipcu także samo Google. Od teraz by zainstalować komunikator WhatsApp, należy posiadać Androida w wersji 5.0 (Lollipop), ale i to może się wkrótce zmienić, biorąc pod uwagę, że system ma już niemal 9 lat.

Może zainteresować cię także:

REKLAMA

Zdjęcie główne: BigTunaOnline / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA