REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Samsung szykuje potężną zmianę. One UI 6.1 z nowościami "największymi w historii"

Samsung w nadchodzącej aktualizacji One UI 6.1 stawia na sztuczną inteligencję. Pojawiły się pierwsze doniesienia, co zmieni się w najnowszej aktualizacji.

09.10.2023
22:01
Samsung szykuje potężną zmianę. One UI 6.1 z nowościami "największymi w historii"
REKLAMA

Samsung, podobnie jak i pozostali producenci, dostrzega, że sztuczna inteligencja to nie tylko najmodniejsze hasło tego roku, ale również ogromne możliwości. W zeszłym tygodniu zadebiutował Exynos 2400, czyli procesor, który ma oferować potworną wydajność w zakresie algorytmów. Mówi się, że jest prawie 15 razy wydajniejszy niż Exynos 2200. W tym tygodniu dowiedzieliśmy się, że żeby wykorzystać moc drzemiącą w procesorze Samsung, wprowadzi w najnowszej wersji swojego oprogramowania szersze zastosowanie algorytmów sztucznej inteligencji. To ona ma napędzać nadchodzącego Samsunga Galaxy S24.

REKLAMA

Więcej o Samsungu Galaxy S24 pisaliśmy w:

Samsung One UI 6.1 - sztuczna inteligencja w akcji

Nadchodząca aktualizacja ma być największa pod kątem wykorzystania możliwości sztucznej inteligencji.

REKLAMA

A co się za tym kryje? Wszystko. Już teraz algorytmy przetwarzają zdjęcia zrobione smartfonem w przepiękne ujęcia. Widać to dobrze przy bardziej rozbudowanych ujęciach - chwilę po zrobieniu zdjęcia da się zaobserwować, jak AI pracuje nad jego przetworzeniem. Samsung podczas premiery Exynosa 2400 chwalił się nowymi możliwościami fotograficznymi - dzięki sztucznej inteligencji aparat ma umożliwiać szczegółowe nagrywanie z kilkukrotnym zoomem, bez utraty jakości.

W branży spekuluje się, że nadchodzący Samsung Galaxy S24, który ma korzystać ze sztucznej inteligencji pełnymi garściami, będzie w stanie wygenerować obraz za pomocą promptów. Oznacza to krok ku generatywnej sztucznej inteligencji w smartfonach. Niejasny jest los Bixby - czy otrzyma nowe funkcje, czy zostanie zastąpiony przez zupełnie nowego asystenta, który za pomocą sztucznej inteligencji będzie nieodłącznym towarzyszem użytkownika. Wiemy tylko tyle, że jego sugestie mają być trafniejsze i dostosowane do preferencji użytkownika.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA