REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Miliarder nie potrafił zrobić warkocza córce, ale pomogły okulary. Tak, okulary

Mark Zuckerberg pokazuje przyszłość. Przyszłość według niego. Jak inteligentne okulary mogą pomóc w codziennych sprawach?

20.10.2023
12:22
mark zuckerberg
REKLAMA

Meta jest w ciekawszej sytuacji, niż Apple - jeżeli chodzi o pożary w firmie. O ile firma z Cupertino zaliczyła ostatnio kilka wpadek przy premierze iPhone’ów 15, tak Meta ma metaverse, cyfrowy świat, który pochłania miliardy każdego roku. Z drugiej strony, ich sprzętowa dywizja, powstała po przejęciu firmy Oculus, radzi sobie świetnie. A pomiędzy metaverse i VR mamy inteligentne okulary, których możliwości w prawdziwym życiu pokazuje teraz Mark Zuckerberg.

REKLAMA

Mark Zuckerberg reklamuje okulary (i Meta AI) swoją córką

Meta wydała swoje smart okulary. Czym one są? Pomyślcie o opasce sportowej, ale w miejsce narzędzi do pomiaru tętna, dajcie dostęp do asystenta Mety, który jest wspierany przez SI oraz kamerkę.

Mark Zuckerberg niedawno zaprezentował swoje umiejętności w układaniu włosów, wykorzystując produkt jego firmy. Przy wsparciu sztucznej inteligencji Meta (Meta AI), zintegrowanej w jego nowych inteligentnych okularach Ray-Ban, współzałożyciel Facebooka pokazał w filmie na Instagramie, jak te okulary mogą się przydać w codziennym rozwiązywaniu problemów. Tutaj: ucząc go, jak zrobić warkocz.

W nagraniu na Instagramie możemy usłyszeć go pytającego okulary Ray-Ban, "Hej Meta, jak zrobić warkocz?".

Po więcej newsów o ostatnich perypetiach Mety, wpadajcie na Spider's Web:

Sztuczna inteligencja Meta szybko udzieliła mu krok po kroku instrukcji, dzięki czemu Zuckerberg z sukcesem zaczął robić warkocz córce. A po ukończeniu swojego dzieła, skorzystał ze wbudowanej kamery, żeby wysłać swe dzieło żonie.

Zuckerberg ma na nosie najnowsze okulary Mety

Zapomnieliście o ich istnieniu? Ja też. Meta wraz z Luxotticą, a dokładniej z marką Ray-Ban, wydają specjalne okulary. Ciekawostka: nie sprzedają się wcale i mają zerową bazę użytkowników.

REKLAMA

Pod koniec września 2023 r. ogłoszona została nowa generacja inteligentnych okularów Ray-Ban Meta Smart Glasses. Ich ceny rozpoczynają się od 299, a kończą na 329 dolarach. A co z Polską? Okulary nie są dostępne w naszym regionie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA